У відновленні Харківської ОДА можуть застосувати досвід реконструкції будівлі Рейхстагу – Терехов

/ Події /

Під час відбудови Харкова використовуватимуть нові концептуальні підходи. Обіцяють, що у місті з'являться сучасні мікрорайони, натомість автентичність історичного центру планують зберегти.

Про це розповів очільник міста Ігор Терехов в інтерв’ю для Страна.ua. За його словами, критерії щодо забудови історичної частини Харкова залишаться такими ж, як були до війни.

Терехов біля знищеної російськими військами школи №134. Фото: Страна.ua

“Я маю на увазі вимоги до висотності у центральній частині міста. Ми маємо намір зберегти сьогоднішню архітектуру міста і не можемо центр забудувати багатоповерховими будинками – є критерії поверховості, архітектурний вигляд історичного центру. Є, припустимо, розбомблена будівля університету, яку проєктував один із українських архітекторів. Зрозуміло, що внутрішність будівлі буде іншою, але історичний образ потрібно зберегти”, – пояснює Ігор Терехов.

Масштаби руйнацій будівлі Харківської ОДА після російських обстрілів. Фото: Страна.ua

Напередодні у медіапросторі поширювалась інформація про неможливість відновлення Харківської ОДА, однак мер міста стверджує, що її відбудують. Разом із Фостером вони будуть напрацьовувати варіанти відбудови споруди за принципом реконструкції Рейхстагу в Німеччині. 

Споруда Рейхстага в Берліні. Фото: Fionn Große / Unsplash

У реконструкції за проєктом Фостера будівля німецького парламенту зберегла історичні фасади, а знищений купол замінили на абсолютно нову функціональну конструкцію зі спіралеподібними рампами всередині прозорого дзвона, що ведуть на оглядовий майданчик. Звідти повністю відкривається панорама Берліна.

Купол Рейхстага, Берлін

Безкоштовний доступ на оглядовий майданчик будівлі Рейхстагу відкритий усім за умови попередньої реєстрації. Фото: ©DBT / Unger

Терехов підкреслює, що досвід втілення цього проєкту потрібно перенести на Харківську ОДА, адже концепція реконструкції Рейхстагу зробила споруду однією із визначних пам’яток сучасного Берліна.

“Фостер свого часу реконструював будинок Рейхстагу в Берліні, і зовні йому вдалося зберегти будинок в історичному вигляді, навіть усі написи солдатів залишив на стінах. Сьогодні це визначна пам’ятка. А всередині – це сучасна будівля, яка не має нічого спільного з часами Гітлера. Хочемо щось подібне зробити з будівлею обладміністрації”, – зазначив мер Харкова.

На вершину купола можна піднятись по спіралеподібним пандусам. Фото: wikipedia.org

Водночас, відповідно до генплану, передбачають, що на поки незабудованих територіях виділятимуть місце під зведення нових концептуальних архітектурних об’єктів. Таким чином відновлюватимуть житловий фонд. У цьому процесі братимуть участь й іноземні інвестори, й українські забудовники.

“Є частина будинків, які неможливо відновити. У міста є земля, яку ми забудовуватимемо… Ми не можемо сьогодні собі дозволити впустити шанс повного перезавантаження”, – зауважив Терехов.

Крім того, в одній зі знищених споруд планують облаштувати музей війни.

 

 

Читайте також

Канадець, який зірвав джекпот, надасть частину виграшу для відбудови України

“Це найкраще місто, яке я бачив”. Хірокі Мацуура створить майстер-план Ірпеня

“Кіно зі смаком Свободи”. В Українському Домі відкрили простір для перегляду фільмів