Про це розповів очільник міста Ігор Терехов в інтерв’ю для Страна.ua. За його словами, критерії щодо забудови історичної частини Харкова залишаться такими ж, як були до війни.
“Я маю на увазі вимоги до висотності у центральній частині міста. Ми маємо намір зберегти сьогоднішню архітектуру міста і не можемо центр забудувати багатоповерховими будинками – є критерії поверховості, архітектурний вигляд історичного центру. Є, припустимо, розбомблена будівля університету, яку проєктував один із українських архітекторів. Зрозуміло, що внутрішність будівлі буде іншою, але історичний образ потрібно зберегти”, – пояснює Ігор Терехов.
Напередодні у медіапросторі поширювалась інформація про неможливість відновлення Харківської ОДА, однак мер міста стверджує, що її відбудують. Разом із Фостером вони будуть напрацьовувати варіанти відбудови споруди за принципом реконструкції Рейхстагу в Німеччині.
У реконструкції за проєктом Фостера будівля німецького парламенту зберегла історичні фасади, а знищений купол замінили на абсолютно нову функціональну конструкцію зі спіралеподібними рампами всередині прозорого дзвона, що ведуть на оглядовий майданчик. Звідти повністю відкривається панорама Берліна.

Безкоштовний доступ на оглядовий майданчик будівлі Рейхстагу відкритий усім за умови попередньої реєстрації. Фото: ©DBT / Unger
Терехов підкреслює, що досвід втілення цього проєкту потрібно перенести на Харківську ОДА, адже концепція реконструкції Рейхстагу зробила споруду однією із визначних пам’яток сучасного Берліна.
“Фостер свого часу реконструював будинок Рейхстагу в Берліні, і зовні йому вдалося зберегти будинок в історичному вигляді, навіть усі написи солдатів залишив на стінах. Сьогодні це визначна пам’ятка. А всередині – це сучасна будівля, яка не має нічого спільного з часами Гітлера. Хочемо щось подібне зробити з будівлею обладміністрації”, – зазначив мер Харкова.
Водночас, відповідно до генплану, передбачають, що на поки незабудованих територіях виділятимуть місце під зведення нових концептуальних архітектурних об’єктів. Таким чином відновлюватимуть житловий фонд. У цьому процесі братимуть участь й іноземні інвестори, й українські забудовники.
“Є частина будинків, які неможливо відновити. У міста є земля, яку ми забудовуватимемо… Ми не можемо сьогодні собі дозволити впустити шанс повного перезавантаження”, – зауважив Терехов.
Крім того, в одній зі знищених споруд планують облаштувати музей війни.
Читайте також
Канадець, який зірвав джекпот, надасть частину виграшу для відбудови України
“Це найкраще місто, яке я бачив”. Хірокі Мацуура створить майстер-план Ірпеня
“Кіно зі смаком Свободи”. В Українському Домі відкрили простір для перегляду фільмів