У Відні озеленюють фасади будівель, аби уникнути літньої спеки

/ Події /

В австрійській столиці усе частіше трапляються об'єкти зеленої інфраструктури замість "голих" фасадів. Вони забезпечують захист від надлишку тепла та сприяють покращенню природного кондиціювання повітря. 

Завдяки програмі “Місто майбутнього” нині у Відні зелені насадження складають 49,6% площі. Тут облаштовують вкриті рослинами фасади будівель, сади на дахах та мінісквери у двориках, пише White Mad.

Фахівці зазначають, що подібні екологічні рішення є дієвими у боротьбі із наслідками змін клімату – 850 м² зеленого фасаду демонструють такі ж показники ефективності, як 75 кондиціонерів потужністю 3000 Вт, що працюватимуть 8 годин.

До реалізації проєкту з озеленення будівлі МА 48. Фото: MA 48

Такий вигляд будівля має після озеленення. Фото: C. Fürthner/MA 20

Зелені фасади зменшують впливи міських шумів, очищають повітря від забрудників і зволожують його. Влітку вони захищають будівлі від сильного дощу та ультрафіолетового випромінювання, а взимку – забезпечують теплоізоляцію, зменшуючи витрати на опалення.

Такий вигляд мають історичні вулиці міста у Відні. Фото: itinari.com

Програма “Місто майбутнього” передбачає озеленення як державних споруд, так і приватних будинків. Фото: wien.orf.at

Окрім цього, у Відні продовжують розширювати кількість міських парків, озеленювати вулиці і проспекти та створювати нові відкриті водойми. До 2023 року місто збільшило обсяг фінансування заходів із озеленення до одного мільйона євро.

Проєкт озеленення Realgymnasium Kandlgasse однієї із віденських шкіл, де також встановили фотоелектричні системи. Фото: Віденський технологічний університет

Приклад вертикального озеленення у Відні. Фото: Австрійська асоціація зеленої забудови

Приклад вертикального озеленення у Відні. Фото: Австрійська асоціація зеленої забудови

Приклад вертикального озеленення у Відні. Фото: Австрійська асоціація зеленої забудови

Нагадаємо, що напередодні у Відні реконструювали площі, аби зробити міський простір влітку менш спекотним. Завдяки такому рішенню температура на облаштованих територіях стала нижчою на 6 градусів.

 

 

Читайте також

Одну з найбільших сонячних електростанцій України все-таки не поцупили, вона працює – Forbes

MVRDV та OODA перетворять колишній нафтопереробний завод на екомісто

Американська архстудія викупила бруталістську будівлю культового архітектора, аби зробити її реновацію