У видавництві ArtHuss вийшла книга Рюбена Патера «Політика дизайну»

/ Архітектура /

Видавництво ArtHuss випустило  книгу «Політика дизайну». Це унікальне дослідження, що розповідає про відмінність дизайну в різних культурах. Сучасний дизайнер має усвідомлювати, що його продукт буде розповсюджуватися серед різноманітних культур і мов. А отже і його і сприйматимуть по-різному.

У глобалізованому світі, коли здавалось би, жарти із блокбастерів зрозуміють у всіх країнах, а спілкуватися у Інтернеті можна із жителями будь-якого міста. Дизайн стає уніфікованим, глобалізованим. Проте регіональні особливості нікуди не поділися. Тож чи обізнані дизайнери про значення та вплив своєї роботи? Книга «Політика дизайну» відповідає на це питання.

У цій книзі зібрана наочна колекція прикладів дизайну з усього світу. Використовуючи ідеї антропології і соціології, Рюбен Патер демонструє дивовижні приклади й ідеї для сучасної візуальної комунікації. Тож книга буде цікава не лише професійним дизайнерам, але й кожному. Адже щодня кожна людина стикається із дизайном, тож корисно розуміти, як він впливає на нас і які ідеї несе. Приклади у книзі стосуються щоденної практики як онлайн, так і офлайн комунікації: типографіка, зображення, колір, символи, інформація.

Автор книги, нідерландський дизайнер Рюбен Патер, прагне розповідати про геополітичні проблеми. Для того, щоб відшукати нові способи візуальної розповіді для широкої аудиторії Зображення чи символ, прийнятний в одній культурі, може бути образливим або навіть шкідливим у іншій. Та й типографія відрізняється: кирилиця, латинка, ієрогліфи. Шрифти виглядають по різному, несуть різні сенси та повідомлення. Звучання назв брендів може бути образливим у різних країнах, кольори — асоціювати із чимось інакшим, ніж планувала компанія.

Світ такий багатогранний! І тому його цікаво досліджувати. Відкривати культурні відмінності та порівняння дизайнів.

Книгу «Політика дизайну» можна придбати за попереднім замовленням: https://www.arthuss.com.ua/shop/polityka-dyzaynu