У Венеції пересохли канали через відливи і відсутність опадів

У Венеції через відлив та кількатижневу відсутність опадів пересохли канали, хоча для міста є більш характерним підтоплення та повені.

Як пише Reuters, якщо основною проблемою для Венеції зазвичай є повені, нині через сукупність факторів місто зіткнулось з пересиханням каналів. Зокрема на це вплинули відсутність дощу, відлив і морські течії.

Фото: Reuters/Manuel Silvestri

Нині гондоли, водні таксі та машини швидкої допомоги не можуть проїхати деякими каналами. За даними вчених і екологічних груп, в Альпах випало менше половини снігу, ніж зазвичай.

Так, у руслі найдовшої річки Італії По, що тече від Альп на північному заході країни до Адріатики, наразі на 61% менше води, ніж зазвичай у цю пору року. 

У липні минулого року Італія оголосила надзвичайний стан для територій, що оточують річку По, на яку припадає приблизно третина сільськогосподарського виробництва країни, і яка зазнала найгіршої посухи за останні 70 років.

Щоб відновити нормальний рівень води у водоймах на північному заході Італії, потрібні 50 днів дощової погоди, кажуть у Національній дослідницькій раді (CNR).

 

Фото на головній: Alessandro Bremec/NurPhoto via Getty Images

 

 

Читайте також:

Базиліка Сан-Марко у Венеції вперше в історії лишилася сухою завдяки скляному бар’єру

Одеса стане містом-партнером Венеції

Із мілини річки Тигр виринуло підводне місто, якому близько 3500 років – фото