У Варшаві дозволили відстріл диких кабанів

Польська столиця вже багато років має проблеми із нашестям диких кабанів, тому цього року мер Варшави Рафал Тшасковскі дозволив обмежене вибракування.

Видання The Mayor повідомляє, що голова міста віддав наказ про розстріли з “важким серцем”.

Кількість кабанів, які зʼявляються у громадських місцях, нишпорять у смітті та лякають жителів зростає з кожним роком. За шість місяців 2023 року зареєстровали вже 3000 таких випадків, у порівнянні з 2500 випадками за весь минулий рік.

Популяція диких кабанів настільки розквітла, що диким тваринам стало легше та привабливіше шукати їжу на вулицях міста, ніж у лісі. Крім того, мер Тшасковскі вже закликав мешканців бути більш відповідальними, не годувати свиней і належним чином закріплювати своє сміття.

Фото: Дикі кабани у Варшаві

Два роки тому було запропоновано інноваційне рішення – встановити по місту високотехнологічні загони, які виконували роль пастки для тварин. Усередині вольєра розкидана кукурудза, яка мала заманити тварину.

Загін для відлову був випробуваний у Кракові, там кабанів відловлювали у пастку та відвозили назад у ліс. Однак, схоже, вони навчилися знаходити дорогу назад до міста.

Тому у варшавському наказі йдеться про відстрілювання 200 кабанів. Якщо їх знайдуть у населених пунктах, їх спочатку спіймають, а потім умертвлять в іншому місці.

Ще одна європейська столиця, яка має схожі труднощі – це Рим.

 

 

Читайте також:

В Польщі чоловіка, який отруїв 39 дерев, оштрафували на $50 тис.

З 11 червня у Польщі запускають вагон поїзда з панорамними вікнами

“Медичний огляд” замість вирубки. У Польщі за допомогою томографа перевіряють “здоров’я” дерев