У Тернополі активісти вимагають зупинити добудову третього поверху в монастирі XVIII ст.

Тернопільські активісти виступають проти добудови третього поверху до колишнього монастиря домініканців, який є памʼяткою архітектури національного значення.

Про це пише новинний портал Погляд.

Дане приміщення прилягає до кафедрального собору Непорочного зачаття пресвятої Богородиці. Цю територію огородили парканом та встановили табличку із інформацією про майбутній проєкт реставрації архітектурної памʼятки.

На початку липня тернополяни зібралися біля монастиря, щоб поспілкуватися із отцями та ознайомитися з документами. Відомо, що в планах “реконструкції” є зведення ще одного поверху.

Фото: Суспільне Тернопіль

Містяни обурюються, що такі дії незаконні і спотворять архітектурний ансамбль в самому центрі міста. А церковнослужителі своєю чергою посилаються на Міністрество культури, мовляв, воно нав’язало ідею будівництва третього поверху. 

Помічник економа Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ отець Петро Порохонько стверджує, що ідея з третім поверхом – це начебто зауваження Мінкультури до робіт з реконструкції катедри, “щоб вони були в комплексі – і архікатедра, і дане приміщення”.

Зображення: Бюро спадщини

Ще один аргумент наведений представниками церкви на користь добудови 3 поверху, це недостатня кількість місця для підрозділів єпархії.

Частину ми хочемо використовувати для підрозділів архиєпархії, зокрема, для духовно-просвітницьких наших організацій, які мають тісне становище. У комісії у справах вірян, молодіжної комісії, це займає всього-на-всього одну кімнату. Так само розмістимо нашу редакцію газети «Божий сіяч». Вона також має одну кімнату всього”, – зазначає синкел тернопільського деканату Тернопільсько-Зборівськоїєпархії УГКЦ Віталій Козак

Зазначимо, що колишній монастир домініканців зведений у 1749 році.

 

 

Читайте також:

ДІАМ зупинила будівництво торгового комплексу на Хрещатику

Літній майданчик, що зайняв майже весь прохід на Шота Руставелі, демонтують

Власника зруйнованого будинку Гавсевича в Одесі зобовʼязали сплатити штраф та відновити будівлю