DW: У світі почав рости попит на купівлю підземних бункерів. Який вигляд вони мають

/ Події /

В американській компанії Atlas Survival Shelters, що спеціалізується на виготовленні бункерів, через загрозу ядерної війни різко зросли масштаби виробництва протирадіаційних укриттів.

Такі тенденції формуються по всьому світу. Серед покупців є й заможні громадяни Польщі й України, розповів DW власник підприємства Рон Габбард.

“Ніхто тепер не думає, що ті, хто купують бомбосховища, – божевільні. Ми зараз маємо хороший бізнес в Україні та Польщі через війну. У мене є кілька українських клієнтів. Там є заможні люди, і вони хочуть отримати бункер якомога швидше”, – каже він. 

Інтер’єр кухні одного з приватних бункерів. Фото: Atlas Survival Shelters

Вартість одного такого бункера коливається від 40 тисяч до мільйона доларів. Розмір стандартного протирадіаційного бомбосховища складає 3 м у висоту й 12 м у довжину. Його вартість – близько 200 тисяч доларів. 

Такий вигляд має санвузол одного із бункерів. Фото: Atlas Survival Shelters

Додаткове приміщення для зберігання запасів їжі й води. Фото: Atlas Survival Shelters

Укриття облаштоване усім необхідним, зазначає Рон Габбард. Зокрема, захисне приміщення повністю мебльоване, має санвузол та додаткове сховище під підлогою з резервуарами для води, їжі й інших припасів. У вентиляційній системі – вмонтовані вугільні фільтри для забезпечення чистого повітря всередині. 

Варто зазначити, що суспільне занепокоєння щодо ядерної війни зростає щодня. Напередодні Фінляндія показала, який вигляд має бомбосховище, що може захистити від удару ціле місто. У ньому є спортзал, дитячий майданчик і кафе.

 

 

Читайте також

В Україні зведуть дев’ять атомних реакторів за технологією Westinghouse

У Львові повернуть автентичний вигляд віллі Дзядоня Дзелінського

З назви Одеського обласного драмтеатру приберуть слово “російський”