У Сумах завершують реконструкцію центрального ринку

Вже майже 10 років триває реконструкція центрального ринку міста, проєкт якої розробили архітектори Дар’я Бурячкова й Артур Сулейманов. 

Як повідомляє Цукр з посиланням на директора ринку Руслана Галаєва, роботи завершені майже на 90%. Аби зберегти загальний вигляд міста в єдиному стилі, зараз завершується демонтаж рядів залізних наметів на території перед ринком. Замість наметів облаштували торговельну алею з будиночками. У них буде і опалення, і кондиціонування, а також горище для зберігання товару. 

Замість демонтованих наметів перед ринком облаштували торговельну алею з будиночками. Зображення: Цукр

У торгових будиночках обіцяють провести опалення і кондиціонування, а також створити простір для зберігання товару. Зображення: Цукр

Галаєв також зазначає, що поруч із ринком облаштують стоянку із близько сотнею паркомісць і зелену зону із газоном, деревами, лавками та дитячим майданчиком.

Окрім демонтажу наметів, залишаються роботи всередині головної будівлі: створення зон для бакалії, фруктів, овочів і фудкортів із кав’ярнями.

Ринок обіцяють відкрити після завершення робіт всередині головної будівлі. Зображення: Цукр

Про реконструкцію центрального ринку оголосили у 2012 році й до сьогодні встигли здійснити її кілька етапів. 2016 року від залізних наметів звільнили вулицю Лугову і Засумську — так понад річкою з’явилися паркомісця, а підприємців перевели до критого павільйону за «Євробазаром». Після цього закінчили реконструкцію селянського базару, де звели загальний навіс, поставили столи для торгівлі, виклали бруківку і розмістили пандуси.

Такий вигляд матиме міський ринок опісля реконструкції. Зображення: Цукр

Наступним етапом стала реконструкція круглої будівлі ринку, яку сумчани називають «ромашка». Там схожі групи товарів зосередили поруч одне з одним, створили «острівці» для торгівлі, засклили фасади й утеплили стелю. 

 

 

Читайте також

Кияни вимагають повернути громаді ділянку на Родимцева, 11а, де розташована Голосіївська водонапірна вежа

У корпусі ЛНУ ім. І. Франка самовільно встановлювали металопластикові вікна замість автентичних дерев’яних 

“Вулиця Вокзальна”. У Бучі стартує проєкт, завдяки якому відновлять кількадесят будинків