У студентських гуртожитках на Львівщині зроблять ремонт і поселять там переселенців

/ Архітектура /

Загалом роботи з відновлення планують здійснити у 17 будівлях.

Про це повідомляє Tvoemisto.tv з посиланням на коментар начальника відділу профтехосвіти Львівської ОВА Івана Пикуса.

Роботи планують здійснити у гуртожитках закладів професійно-технічної і фахової передвищої освіти для того, аби переселити туди українців, що досі мешкають у школах.

“Ремонту підлягатимуть площі гуртожитків, які були до того не задіяні…, були у незадовільному чи аварійному станах, недобудовані чи вимагали перебудови. Тобто від студентів кімнат не забиратимуть. Наприклад, у п’ятиповерховому гуртожитку на кількох поверхах у мирний час жили студенти, але один з поверхів не використовувався. Там і робитимуть ремонт”, – зауважує Іван Пикус.

Також хочуть закупити обладнання для душових та вбиралень, меблі (ліжка та шафи), замінити вікна і двері. Кошти на ремонтні роботи – біля 47 млн грн – виділить Львівська ОВА із резервного фонду. 

У кременчуцькому гуртожитку здійснили ремонт, аби поселити тимчасових переселенців. Фото: Kg.ua

Такий вигляд мала вбиральня гуртожитку в Кременчуку до ремонту. Фото: Kg.ua

За попередніми підрахунками, загалом можуть створити 1140 ліжкомісць у гуртожитках Червонограда, Стебника, Борислава, Дрогобича, Стрия, Нового Роздолу, Червоного, Миколаєва, Івано-Франкового.

Утім, Пикус стверджує, що переселенці не зможуть мешкати у гуртожитках тривалий час, тому після завершення воєнного стану впродовж певного періоду будуть змушені виселитись із приміщень, які перебувають у комунальній власності. Після того у відремонтовані кімнати заселять студентів. 

Влада області сподівається, що діти зможуть безперешкодно розпочати навчальний процес уже з 1 вересня.

 

На головній фото з гуртожитка в Івано-Франківську, який збираються реконструювати для внутрішніх переселенців. Джерело зображення: Івано-Франківська облдержадміністрація

 

 

Читайте також

За принципами Ізраїлю. У Львові затвердили нові будівельні норми

Слава Балбек анонсував будівництво пілотного модульного поселення RE:Ukraine

“Це недоцільно”. Мер Харкова проти зведення тимчасового житла для переселенців