У столиці благодійники та кияни створили захисну споруду навколо памʼятника засновникам Києва

/ Події /

Місцеві меценати спільно з архітекторами та бізнесменами згуртувались для того, аби врятувати пам'ятний знак на честь заснування Києва.

Навколо скульптури звели шестиметрову конструкцію з металевих ліс та дерев‘яного бруса. Крім того, будову зміцнили за допомогою спеціальних плит та мішків із піском.

Найближчим часом тимчасову споруду планують прикрасити артом. Директор фонду “Можемо разом” Оксана Гуляєва повідомила, що тут хочуть створити мурал з патріотичним сюжетом, який намалює український художник Валерій Колор.

Зведення тимчасової оборонної споруди. Фото: Благодійна організація “Можемо разом”

Ініціатива захисту історичних пам’яток належить Департаменту охорони культурної спадщини та благодійній організації “Можемо разом”. Автором проєкту захисного саркофага є Микола Віхарєв – український архітектор, що під час війни створює рішення з захисту культурної спадщини столиці. 

Роботи виконала компанія “ЕкоБуд”, а матеріали надала “Альтіс-Констракшн”.
IMG_0996.jpg

Завершення зведення захистної конструкції. Фото: благодійна організація “Можемо разом”

Варто зазначити, пам’ятний знак на честь заснування Києва, що розташований на набережній Дніпра, звели у 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста.

Скульптурну композицію засновників столиці – братів Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либідь виконали архітектор Микола Фещенко та скульптор Василь Бородай.

До слова, за участю небайдужих киян, Департаменту охорони культурної спадщини Києва, благодійників та бізнесменів вже захищені пам’ятники Святому Володимиру, княгині Ользі, Святому апостолу Андрію Первозванному та просвітителям Кирилу та Мефодію, Богдану Хмельницькому, Данте Аліг’єрі, Петру Сагайдачному та Михайлу Грушевському.

 

 

Читайте також

Сквер, у якому був знак дружби Києва та москви, отримав назву на честь Героїв Маріуполя

В росії погрожують знести меморіал розстріляним польським офіцерам – відео

У Києві з історичних будівель приберуть кондиціонери й незаконні прибудови