У Стокгольмі зведуть найбільший в світі дерв’яний офісно-житловий комплекс

Архітектурні студії Henning Larsen та White Arkitekter розробляють проєкт комплексу, в якому використовуватиметься рекордна кількість деревини.

Про це повідомляє видання Dezeen.

Проєкт “Stockholm Wood City” матиме 7000 офісних приміщень, 2000 квартир і займатиме 250 000 квадратних метрів. Комплекс розміститься в стокгольмському районі Сікла.

Архітектори включили природні елементи в конструкції – наприклад, зелені дахи для кращої ізоляції та великі вікна, які пропускають природне світло.

Візуалізація: Stockholm Wood City

“Ми прагнули створити міське середовище, яке б нагадувало спокій у лісі. Так утворився відкритий простір, який несе в собі виразну мінімалістичну та функціональну естетику скандинавського дизайну”, — сказав представник забудовника Атріум Люнгберг.

Будівлі будуть зведені з вогнетривкого бруса. Цей матеріал добре поглинає вуглець та продукує значно менше викидів, ніж бетон.

Візуалізація: Stockholm Wood City

“Інженерна деревина утворює захисний шар вугілля на поверхні, який зберігає більшу частину своєї структурної міцності, сприяючи більш безпечній структурі”, – сказав розробник.

Як запевняють архітектори, серед додаткових переваг деревʼяного житла – швидший і тихіший процес зведення.

Будівництво почнеться в 2025 році, а перші будівлі планується завершити в 2027 році.

 

 

Читайте також:

В Парижі будують містечко для спортсменів до Олімпійських ігор-2024

Колишнє залізничне депо XIX ст. реконструювали із використанням водоростей, мінералів та волокон соняшнику

Церква Швеції планує стати повністю енергонезалежною до 2030 року