У США завдяки 3D-друку розробили технологію створення “зелених фасадів”

/ Технології /

Дослідники з Університету Вірджинії розробили метод, за допомогою якого на 3D-принтері можна створювати стіни й дахи з ґрунту, повністю вкритого рослинами.

Спочатку надруковані прототипи мають вигляд звичайних споруд із землі, однак вже за декілька днів вони покриваються густим шаром зелені, пише Dezeen.

Винахідники стверджують, що створені таким чином “живі стіни” мають низку переваг, серед яких, зокрема, природна ізоляція, запобігання повеням і зелені зони, що слугують джерелом запилення для комах.

“Зелені фасади”, надруковані на 3D-принтері. Фото: Ехсан Бахарлу

На відміну від звичайного озеленення будівель, ці 3D-стіни можна вбудовувати в саму тканину архітектурних об’єктів, а не просто накладати зверху. Це дозволить зменшити витрати на будівельні матеріали з більшим індексом викидів та замінити їх альтернативою кругового циклу, яку, за словами дослідників, можна використовувати знову і знову.

“Якщо нам не потрібен надрукований зразок або якщо він не відповідає нашим вимогам якості, ми можемо переробити та повторно використати матеріал для наступної партії чорнила”, – пояснює доцент Школи архітектури Університету Вірджинії Ехсан Бахарлу. 

Ехсан Бахарлу, керівник дослідницької групи, створює “живі стіни” за допомогою 3D-друку. Фото: Том Дейлі

Будівлі, зведені за 3D-технологією, можуть стати вуглецево-нейтральними або навіть вуглецево-негативними, оскільки їхнє покриття із рослин буде витягувати вуглекислий газ із атмосфери.

Для того, аби підтвердити витривалість надрукованих “зелених стін”, дослідники створили низку самостійних структур, які нагадують вулики. Крім того, потрібно було перевірити, чи вистачить вологи та поживних речовин для підтримки проростання насіння та росту розсади.

Споруди, на яких проходив перший етап дослідження розробки. Фото: Ехсан Бахарлу

Для озеленення споруди обрали очиток – сукулентну рослину, яка може виживати з невеликою кількістю води, оскільки процес екструзії робить ґрунт компактним і сухим. Результат був позитивним.

За кілька днів надрукований матеріал був повністю вкритий очитком. Фото: Ехсан Бахарлу

Відтоді дослідники почали створювати стіни висотою близько метра. Наступним етапом експерименту стане використання кількох шарів матеріалу в стіновій панелі, що дозволить ізолювати суху внутрішню стіну від вологої зовнішньої. Якщо ж результати будуть позитивними, це дасть змогу створювати повністю “живу” архітектуру.

 

 

Читайте також

Інженери розробили міцний бетон, у складі якого є перероблені шини

У Варшаві планують впровадити рекуперацію тепла із каналізаційних систем

Турецькі девелопери створюють черепицю, у якій можуть селитись птахи