Їх виготовляють з органічного цементоподібного матеріалу на основі мікроводоростей, які вирощують у спеціальних біореакторах за принципом звичайних коралів – із використанням сонячного світла, морської води та CO2, пише Dezeen.
Розробники зазначають, що завдяки новому біоматеріалу можна буде зменшити “значну частину, якщо не всі викиди вуглецю, пов’язані з традиційними будівельними матеріалами на основі звичайного бетону”. Своїми властивостями розробка не поступається портландцементу, а тому зможе стати його екологічним аналогом.
Матеріал із мікроводоростей винайшли фахівці Університету Колорадо в Боулдері. Компанія Prometheus Materials працює з 2021 року, аби зробити матеріал доступним для загального користування. Нині з нього створюють цеглу для кладки, а в майбутньому планують використовувати для виготовлення черепиці, стінових панелей та звукових бар’єрів.
Американське товариство з випробувань матеріалів (ASTM) встановило, що блоки виготовлені за таким принципом, відповідають усім необхідним будівельним стандартам. За міцністю вони навіть перевищують блоки зі звичайного цементу.
Фінансуванням цього проєкту займається Microsoft Climate Innovation Fund, європейська компанія венчурного капіталу Sofinnova Partners та архітектурна студія SOM.
Читайте також
Німеччина куруватиме внесення Одеси до списку ЮНЕСКО за прискореною процедурою
Данський урбаніст запустить у Львові безкоштовний велопрокат для переселенців
Журі Re:Create UA визначило три найкращих проєкти з відновлення зруйнованих споруд