У Софії Київській реставрують горельєфне панно “Місто на семи пагорбах”

/ Події /

Вже за декілька місяців у виставковій залі консисторії Софії Київської представлять відновлений твір мистецтва.

У Національному заповіднику Софія Київська продовжують реставраційні роботи горельєфного панно “Місто на семи пагорбах”, яке створила у 1980 році відома українська мисткиня Галина Севрук.

Реставраторка Алеся Скоромна, що працює над відновленням панно. Фото: Тетяна Асадчева

На ньому зображений період розквіту Київської Русі та її столиці – Києва. Серед великої кількості деталей та постатей тут можна побачити князя Ярослава Мудрого з донькою Анною, княгиню Ольгу, Агапіта Печерського, літописців й іконописців, зодчих і військових та киян в оточенні величних святинь та храмів.

Керамічна скульптура має висоту майже три метри, а її довжина сягає близько шести метрів. Вона виконана з кераміки з додаванням поливи, емалі та скла. Деякі із деталей важать близько 5-7 кілограм.

Хоч більша частина робіт завершена, деякі із елементів ще потребують реставрації. Фото: Тетяна Асадчева

З 1986 до жовтня 2020 року горельєфне панно прикрашало інтер’єр столичного готелю “Турист” неподалік метро “Лівобережна”, однак під час ремонту в готелі керівництво вирішило демонтувати артоб’єкт. 

Панно “Місто на семи горбах” (до його демонтажу). Фото: Олексій Краєвський

Тоді забрати витвір мистецтва погодилась адміністрація Національного заповідника “Софія Київська”. За словами реставраторів, ця подія є знаковою, адже саме тут “народився” витвір мистецтва близько 40 років тому.

Роботи з відновлення горельєфу розпочалися ще наприкінці червня 2021 року, а у листопаді перші фрагменти були змонтовані у виставковій залі. Наразі вже відреставрували більшу частину скульптури. За декілька місяців її можна буде побачити у виставковій залі консисторії Софії Київської.

 

 

Читайте також

У Вінниці встановлять скляні інсталяції з зображенням зруйнованих історичних будівель

У Дніпрі змінять проєкти станцій метро, створені Zaha Hadid Architects

Дизайнер пропонує створювати велосипеди із винних діжок