У Славутичі створюють ядерний науковий хаб із цифровим тренажером реакторів майбутнього

У наймолодшому місті України Славутичі, яке збудували для працівниців Чорнобильської АЕС, створюють Північно-український ядерний науковий хаб. 

Про це повідомляє Промисловий портал.

Північно-український ядерний науковий хаб планують розмістити на базі будівлі Центру професійного розвитку Славутича. В межах даного проєкту планують залучити моніторингові групи МАГАТЕ та науковців у сфері ядерної енергетики з усього світу.

Фото: Центр професійного розвитку у місті Славутич

Хаб дозволить об’єднати зусилля науково-дослідних інститутів, освітніх установ та енергетичних компаній у створенні нових проєктів атомних електростанцій, розв’язанні проблем безпеки їх експлуатації, розвитку суміжної інфраструктури.

Візуалізація: Енергоатом

Крім того в хабі досліджуватимуть розвиток зеленої енергетики на базі закритої електростанції та шукатимуть шляхи подальшого використання відчужених територій.

Щоб забезпечити повноцінне функціонування споруди за новим призначенням, в ній відремонтують дах, проведуть реконструкцію внутрішніх приміщень, повністю оновлять комунікації та системи опалення.

Візуалізація: Енергоатом

По ходу завершення основних робіт у будівлі, передбачається облаштування навколишньої території, благоустрій та можливе створення декоративних об’єктів на тематику ядерної та зеленої енергетики.

На базі установи планується запустити цифровий тренажер ядерних реакторів майбутнього.

 

 

Читайте також:

Війна в Україні прискорить перехід до зеленої енергетики – дослідження

Американська компанія допоможе побудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС

В Україні зведуть дев’ять атомних реакторів за технологією Westinghouse