У школах Миколаєва заборонили використання російської мови

/ Події /

Із 1 вересня 2022 року припинять функціонування російськомовної форми навчання у початковій школі, а також приберуть із навчальних програм російську мову та літературу як окремий предмет.

Відповідне рішення ухвалив виконком Миколаївської міської ради, повідомила заступниця директора першої школи Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича Маргарита Бондаренко.

Згідно зі змінами, формувати освітнє середовище у закладах загальної середньої освіти російською мовою з наступного навчального року буде заборонено. Обмеження стосується усіх комунальних закладів освіти.

Як повідомила членкиня виконкому Миколаївської міськради Катерина Стоколяс Суспільному, попри те, що рішення схвалили, над механізмами його впровадження ще треба попрацювати.

“Механізми контролю за його виконанням ще треба продумати. Звичайно, директори навчальних закладів мають здійснювати контроль. Сподіваюсь, що після повномасштабного вторгнення Росії вже не буде проблем з відмовою від російської мови в навчальному процесі. Ми отримували не одну скаргу від батьків, які були проти факультативів російської мови, які не хотіли, щоб їхні діти вивчали російську мову як другу іноземну з 5 класу”, – каже Катерина Стоколяс.

 

На головній – зруйнована школа на Миколаївщині. Джерело фото: REUTERS/Edgar Su

 

 

Читайте також

В Україні запроваджують візовий режим для громадян росії

На Хмельниччині заборонили використання російськомовного культурного продукту

Національну музичну академію Чайковського просять перейменувати: вчена рада консерваторії проти