У середмісті Львова знайшли криївку, де ймовірно переховувалися євреї під час Голокосту

У Львові на площі Ринок, 42 знайшли криївку, в якій під час Другої світової війни могли переховуватися євреї.

Про це повідомляє видання Zaxid.net.

Криївку виявили працівники ЛКП “Львівське радіо” під час облаштування укриття у занедбаному підвалі будинку.

Потрапити до колишнього сховку можна через внутрішній дворик кам’яниці. На одному з готичних порталів пивниці зберігся напис польською “Praca i modlitwa wiernosci hasłо” (“Праця та молитва гасло вірності”), ініціали JD та дата – “1943 rok”. Крім цього, на стіні є вишкрябані імена та прізвища людей.

Наразі написи досліджують, а у майбутньому їх планують законсервувати.

Фото: ZAXID.NET

“Якби у цій кам’яниці був слід від мезузи, то можна було б говорити однозначно про сховок євреїв. Зараз ми можемо лише припускати це”, – розповів доктор архітектури, доцент Львівської політехніки та дослідник Олег Рибчинський.

Він каже, що потрібно перевірити архівні записи, щоб встановити, як підвал використовували під час Другої світової війни. Крім цього, слід дослідити й інші місця в пивниці, де також можуть бути написи.

Фото: ZAXID.NET

“Для того, щоб сказати, чи там 100% переховувались люди, то треба підняти книгу пам’яті і спогадів людей. Я думаю, що швидше за все, що це був сховок. Напис невипадковий, бо 1943 рік – це Львів під окупацією нацистів. І в пивниці точно вирували якісь події. Варто згадати, що євреї переховувалися у пивницях та Львівській каналізації, та у каналах річки Полтви”, – додає Олег Рибчинський.

Фото: ZAXID.NET

Зазначимо, що кам’яниця має назву “Седмирацька” і є частиною приринкового кварталу. Центр міської історії зазначає, що будинок фігурує в реєстрах львівської нерухомості з ХVІІ ст.

 

 

Читайте також:

На Львівщині планують відновити палац XVIII століття

На Львівщині у власність держави повернули старовинний замок XVII століття

У Львівському університеті відреставрують скляну стелю за понад один мільйон гривень