У середмісті Києва активісти виявили стародавні печери 

/ Україна /

Знахідка розташована на території, де планували звести житловий комплекс.

Про це розповідає експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов.

“Перше детальне обстеження стін древньої Вознесенської печери дало й перші свої результати. Зокрема, серед звивистих лабіринтів давньої печерної споруди ми з Михайлом Погребиським знайшли анімістичні зображення тварин та графіті більш пізнього “варязького” періоду.

Руна Альґіз (або “куряча лапа”), обриси якої можна побачити на одній зі стін комплексу, використовувалась древніми варягами як символ захисту, оберіг, символ життя”, – йдеться у дописі.

Активіст зазначає, що комплекс із чотирьох печер за попередніми оцінками сягає періоду Київської Русі та подібний до Варязьких та Смородинової печер.

Наскельні малюнки, видряпані у давніх печерах. Фото: Дмитро Перов

“УП.Життя” з посиланням на коментар Дмитра зазначає, що на пошук витратили приблизно пів дня. На території, де виявили печери, був розташований будинок прапрабабці Перова, який знесли за часів радянщини. Тому активісту ще з дитинства розповіли про наявність давніх печер.

“Ми лізли навкарачки, бо не можна стати у повний зріст. Це через те, що печера замулилась. Вона довга – десь 35 метрів, а стіни прикрашені наскельними малюнками”, – ділиться Дмитро.

Далі обстежити знахідку запросили професора археології Тимура Бобровського, який працює в заповіднику “Софія Київська”. Фахівець попередньо відніс печеру до часів Київської Русі або до дохристиянського періоду – приміщення могли використовувати як сховища під час битв чи нападів. З’ясувати більше деталей вдасться тільки після проведення археологічних розкопок.

Наскельні малюнки, видряпані у давніх печерах. Фото: Дмитро Перов

До слова, на ділянці за адресою Вознесенський узвіз, 25, де знайшли древній печерний комплекс та де розташовані залишками кам’яниці 1898 року, можуть звести ЖК. 

“Як зазначає Олександр Дядюк, історичну будівлю тут приватизували за підробними документами. Тепер забудовник чекає лише передачі землі, щоб розпочати тут будівництво”, – розповідає Перов.

Нині активіст зібрав низку експертних висновків щодо виявлених печер. Після звернення питання передачі ділянки під забудову зняли з порядку денного у КМДА.

 

 

Читайте також

Пеніси персонажів сучасних картин виявилися більшими, ніж ренесансних

Кияни вимагають повернути громаді ділянку на Родимцева, 11а, де розташована Голосіївська водонапірна вежа

В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини