У селі Ягідне оголосили архітектурний конкурс на кращу концепцію меморіального комплексу

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області оголосила всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу концепцію меморіального комплексу у селі Ягідне Чернігівської області.

На сьомий день після початку повномасштабного вторгнення, ввечері 3 березня 2022 року, село Ягідне, що розташоване на шляху армії рф, було окуповане. Вранці російські війська змусили всіх мешканців села покинути свої домівки та спуститися у підвал місцевої школи. Будівля ягіднянської ЗОШ стала штабом військ окупанта, а її підвал – концтабором для всіх жителів села.

Дітей, молодь, людей похилого віку, всього 368 осіб, майже місяць тримали у неволі, використовуючи як живий щит. Наймолодшій дитині було півтора місяця, найстаршій людині 93 роки. Окупація тривала 27 діб, за цей час від нестачі кисню, ліків і догляду загинуло 10 бранців, 7 жителів села – страчено.

Фото: Evheniy Maloletka/AP

Будівля школи є місцем злочину, символом жахливих подій, важливою частиною колективної пам’яті, уособленням жорстокості ворога. Героїчний досвід жителів села Ягідне та історична пам’ять про трагічні події мають бути повною мірою збережені в межах меморіального комплексу та отримати творче осмислення для наступних поколінь Українського народу.

Військові РФ тримали в підвалі сільскої школи під Черніговом понад 150 місцевих жителів. Фото: facebook.com/viacheslav.chaus

До участі в конкурсі запрошують громадян України, фахівців, авторські колективи фахівців і міждисциплінарні команди.

Враховуючи той факт, що локація конкурсу обмежена у розмірах, але амбітна у її змістовному опрацюванні, вітаються архітектурні рішення, які є гнучкими, трансформованими, функціональними. Нові екологічні дизайнерські рішення та технології, які мінімізують вплив будівництва на оточуюче середовище та обслуговування будівлі є переважними. Внутрішнє оздоблення повинно відповідати місцевому контексту та його історії.

Відкритий конкурс проводиться в один тур. Переможець отримає приз у розмірі 50 тис. гривень та переважне право на подальше розроблення проєктної документації.

Реєстрація на участь у конкурсі триватиме до 21 листопада. З програмою та умовами конкурсу можна ознайомитись тут.

Читайте також:

Рятуючи спадщину. Чернігівщина: земля старих секретів

У Львові обрали який вигляд матимуть меморіальні таблички для загиблих воїнів

В Миколаєві оголосили архітектурний конкурс на кращі пропозиції меморіальних комплексів, присвячених захисникам України