У Саудівський Аравії хочуть звести хмарочос у формі куба — концепт

/ Архітектура /

Всередині небосяга, який буде розташований у центрі Ер-Ріяда, планують встановити спіралеподібну вежу. 

Про проєкт розповідає медіа Dezeen.

Уряд Саудівської Аравії оголосив про плани побудувати 400-метровий хмарочос у формі куба під назвою Mukaab в рамках плану облаштування центра Ер-Ріяда. 

Розробники концепту називають майбутню будівлю однією з найбільших у світі. Її висота, довжина та ширина становитимуть по 400 метрів із кожного боку.

У хмарочосі збираються відкрити численні магазини, культурні та туристичні пам’ятки й атріумний простір зі спіралеподібною вежею у майже повну висоту. Більш широка забудова буде містити понад 100 тисяч житлових одиниць і 9 тисяч готельних номерів, а також понад 980 тисяч квадратних метрів магазинів і 1,4 мільйона квадратних метрів офісних приміщень. 

Mukaab також включатиме 80 розважальних і культурних закладів, університет технологій та дизайну, багатоцільовий імерсивний театр та «знаковий» музей.

Концепт квадратного небосяга Mukaab

Зведення небосяга стане частиною ширшого проєкту з облаштування району Мурабба, оголошеного напередодні наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салманом, головою новоствореної компанії New Murabba Development.

За даними уряду країни, проєкт планують завершити до 2030 року.

Це один з декількох масштабних  задумів, які нині розробляє низка фахівців у Саудівській Аравії. Їх фінансує Державний інвестиційний фонд у рамках плану Saudi Vision 2030. Найвідомішим і найбільш суперечливим із задумів є Неом, про який ми розповідали раніше.

 

 

Читайте також

«Екологічний і моральний злочин». Урбаніст розкритикував проєкт вертикального міста The LINE в Саудівській Аравії

13 українських проєктів претендують на міжнародну архітектурну премію

Щоб вирощувати їжу та сприяти обізнаності. Люксембург створює міську ферму