У російського олігарха дерипаски конфіскували цінні витвори мистецтва

/ Світ /

Зокрема, мова йде про картину відомого художника Дієго Рівери.

Про це повідомляє Bloomberg.

Відомо, що деяке майно в багатія олега дерипаски конфіскували наприкінці 2021 року. Тоді ФБР не повідомило деталі, утім, нині з’явилося пояснення – олігарх може ухилятись від санкцій США, накладених на нього ще у 2018 році через зв’язки з диктатором путіним. 

Маєток олігарха в Вашингтоні. Фото: Chris Strohm/Bloomberg

Нині ж розслідування щодо активів дерипаски є частиною посилених обмежень проти російських мільйонерів, яких підозрюють у відмиванні коштів та приховуванні статків для фінансування путінського режиму.

Зокрема, серед вилучених предметів із маєтків дерипаски у Нью-Йорку та Вашингтоні, були кілька витворів образотворчого мистецтва. Достеменно відомо, що одна з картин – це робота Дієго Рівери.

Активісти зайняли маєток дерипаски у Лондоні з вимогою передати його українським біженцям. Фото: Dailymail.co.uk

“Оскільки агресія росії продовжуються, ми стежимо за кожним твором мистецтва та нерухомістю, купленими на брудні гроші”, — заявила на нещодавній пресконференції заступниця генерального прокурора Ліза Монако.

За словами федерального прокурора Нью-Йорка Ендрю Адамса, який очолює відповідальну групу, нині розслідування є частиною спеціальної оперативної спецоперації Міністерства юстиції США, яка отримала назву “KleptoCapture”.

 

 

Читайте також

У Чехії заморозили активи олігархів із рф на сотні мільйонів крон

Найбільші музеї світу розривають контакти із російськими олігархами

Фінляндія конфіскувала російські твори мистецтва на €42 млн, а Франція відмовляється віддавати картини мільярдерам рф