У пустелі ОАЕ встановлять найбільшу у світі скульптуру

/ Арт /

Її зведуть за проєктом Христо Явашева и Жанни-Клод де Гієбон. 

Найбільшу у світі скульптуру розташують у пустелі за 160 кілометрів від Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів. Її розробили за проєктом “Мастаба”, який у 1977 році створила видатна пара художників Христо Явашев і Жанна-Клод де Гієбон.

Проєкт Mastaba, малюнок 1977 року. Фото: Вольфганг Вольц © 1977 Фонд Христо и Жанны-Клод

Інсталяцію зведуть із 410 тисяч різноколірних сталевих діжок, які об’єднають у форму гігантської піраміди. Конструкція висотою 150 метрів перевищуватиме навіть Велику піраміду в Гізі.

Проєкт Mastaba, перемальваний Христо у 2013 році. Фото: André Grossmann © 2013 Фонд Христо и Жанны-Клод

Реалізовуватиме проєкт племінник художника Володимир Явашев. Для здійснення задуму йому знадобиться близько трьох років. До слова, скульптура стане єдиним постійним твором Христо і Жанни-Клод та їхнім останнім проєктом.

Христо на, ймовірно, майбутньому місці “Мастаби” у 2017 році. Фото: Вольфганг Вольц © 2017 Фонд Христо и Жанны-Клод

Христо Явашев і Жанна-Клод де Гієбон – одна із найвідоміших пар художників, які працювали у стилі ленд-арту. Вони здобули світове визнання завдяки масштабним проєктам із використанням тканини, якою вони обгортали архітектурні пам’ятки. 

Техніка, у якій працювали художники, називається ампакераж. Вона передбачає обгортання повсякденних речей у різні тканини та матеріали, аби підкреслити їхню форму і виділити їх у просторі. Фото: @christojeanneclaude

Разом вони встигли обернути тканиною острови Маямі, морський берег у Сіднеї, Музей сучасного мистецтва в Чикаго та втілити ще кілька проєктів, не пов’язаних із ампакетажем. Усі інсталяції були тимчасовими. 

Острови Маямі. Фото: @christojeanneclaude

Однією із найвідоміших робіт митців вважають ампакетаж Рейхстагу, фасад якого повністю задрапували білою тканиною. На це їм знадобилося 60 тонн полотна, вартістю у 7 мільйонів доларів.  

Христо Явашев і Жанна-Клод де Гієбон біля обернутого у тканину Рейхстагу. Фото: @christojeanneclaude

Жанна-Клод померла у 2009-му, Христо – у 2020. Їхню справу вирішив продовжити племінник художника Володимир Явашев. У 2021-му він обернув тканиною Тріумфальну арку в Парижі в рамках проєкту L’Arc de Triomphe, Wrapped. Встановленням найбільшої в світі скульптури “Мастаба” Володимир планує вшанувати пам’ять про видатних митців.

 

Читайте також

Українська “Кремнієва долина”. У Львові створять комплекс для програмістів IT Misto

На Sotheby’s виставили найбільший у світі чорний діамант

В Італії покинуту в’язницю на острові перетворять на культурний центр