У пустелі Юти виявили сліди стародавніх людей – їх можна помітити лише після дощу

/ Світ /

Відбиткам ніг близько 10 тисяч років. 

Про те, що група археологів на чолі з дослідником Томасом Урбаном знайшла давні сліди, повідомляє видання Science Times. Науковці відносять відбитки до часів останнього льодовикового періоду.

Виявлене назвали “слідами привидів” через склад місцевої землі, який робить їх помітними лише після дощу. Коли ж земля висихає, то сліди зникають. До слова, відкриття зробили випадково: команда археологів якраз їхала до іншого місця, де здійснювала розкопки. 

Спочатку дослідники побачили лише кілька слідів, тому вирішили використати спеціальний георадар, завдяки якому сумарно вдалось виявити 88 подібних зразків. Томас Урбан зауважує, що в Юті може бути значно більше археологічних об’єктів і пам’яток, які можна зафіксувати за допомогою такого пристрою. 

“Сліди привидів” належать дорослим та дітям, віком від п’яти років. За підрахунками вчених, їх залишили від 12 до 10 тисяч років тому.

Менеджер з культурних ресурсів американської авіабази, на території якої працюють фахівці, Аня Кіттерман заявила, що знахідка — це “відкриття, яке буває раз у житті”, і що вдалось виявити більше, аніж вчені розраховували спочатку.

Нині команда команда продовжує аналізувати сліди, щоби з’ясувати їхній точний вік. Задля цього прагнуть дослідити невеликі органічні частинки, які могли залишитись у відбитках ніг. 

 

Фото на головній: Pixabay / Erdenebayar

 

 

Читайте також

У Музеї Митрополита Андрея Шептицького реставрують виявлену ікону

На Львівщині завершують реставрацію пам‘ятки архітектури національного значення

Під Києвом з’явиться мистецька резиденція імені Марії Примаченко