У Пущі-Водиці горіла 100-річна дерев’яна садиба

У Пущі-Водиці напередодні сталася пожежа у двоповерховій деревʼяній садибі, якій понад 100 років.

Про це повідомляють у ДСНС. Зазначається, що рятувальники ліквідували пожежу у 2-поверховій будівлі на вул. Миколи Юнкерова, 37, що в Оболонському районі столиці.

Будівля є памʼяткою архітектури місцевого значення. Садибу звели на початку XX століття за проєктом архітектора Едуарда-Фердинанда Брадтмана.

Фото: ДСНС

Водночас, як пишуть депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова та активісти руху Цегла, ця пам’ятка пережила пожежу вже вдруге. Перша сталася у 2020 році. Вони пов’язують це із інтересами забудовника.

“Будівля пережила окупацію Київщини і дві Світові війни. Але, схоже, ідіотизм і столичні містобудівні традиції не переживе. Це в інших столицях світу унікальна будівля 1910-их років має цінність і додану вартість. А у Києві це лише будівельне сміття, яке безтолку займає цінну землю. Треба спалити”, – пише Семенова.

Пожежа садиби Юнкерова, березень 2023 року. Фото: Vitaliy Samuylenko/Facebook

Звести поряд з ”дачею на Юнкерова” житловий комплекс Hvoya запланувала група компаній ZIM Capital Group. На сайті забудовника повідомляється, що ЖК на один будинок на 173 квартири перебуває на стадії будівництва.

І депутатка, і активісти стверджують, що пам’ятка перебуває у власності ТОВ “Пуща-Парк”, бенефіціаром компанії є Браславський Руслан.

 

 

Читайте також:

Садибу Дмитрієва остаточно повернули у власність громади

В історичній садибі Києва створять музей лісу

Верховний Суд скасував рішення щодо правомірності позбавлення садиби Родіна статусу пам’ятки