У Португалії облаштували сонячну електростанцію на воді

Комунальна компанія EDP розробила новий тип плавучої електростанції - вона має менший вплив на навколишнє середовище, ніж інші.

Нині її запустили в роботу на греблі гідроелектростанції Alqueva, найбільшому водосховищі в Португалії, пише White Mad.

Плавучий парк Alqueva. Фото: EDP

Зазвичай інженерні конструкції з сонячними батареями покривають поля, пустелі та дахи будівель, на водоймах їх почали розміщувати відносно недавно. Перша така установка з’явилася в Японії у 2017 році, згодом – у Великій Британії, Люксембурзі та Литві.

Alqueva має потужність 5 МВт. Фото: EDP

Використання водойм для облаштування сонячних електростанцій має низку переваг. Розташовані на воді конструкції працюють на 16% ефективніше, оскільки рідина під ними охолоджує обладнання. Крім того, вони допомагають зменшити випаровування води зі штучних водойм, які розраховані для використання гідроелектростанцій. 

Португальська сонячна електростанція повністю виготовлена з перероблених матеріалів. Фото: EDP

Недоліком таких електростанцій є те, що виготовлені з чистого пластику батареї мають високий вуглецевий слід. Однак під час розробки технології, яку застосували для сонячної станції Alqueva, інженери зменшили викиди вуглецю на 30% – установки повністю виконані з переробленого пластику й пляшкових пробок.

Цей матеріал був розроблений компанією Amorim і раніше використовувався NASA як теплоізолятор. 

Площа Alqueva дорівнює чотирьом футбольним полям. Фото: EDP

Alqueva складається з 26 600 плавучих конструкцій та 12 000 сонячних модулів, загальна площа яких дорівнює чотирьом футбольним полям. Нова плавуча електростанція потужністю 5 МВт забезпечить енергією 1500 сімей.

 

 

Читайте також

Американська компанія допоможе побудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС

Японці створили океанічну турбіну, яка вироблятиме нескінченну зелену енергію

Одну з найбільших сонячних електростанцій України все-таки не поцупили, вона працює – Forbes