У Помпеях знайшли фреску із можливим зображенням давньоримської піци

Серед руїн стародавніх Помпей знайшли фреску з натюрмортом, на якому є зображення схоже на піцу та ананас.

Про це повідомляє видання The Guardian.

Майже 2000-річну фреску виявили під час розкопок у районі Regio IX археологічного парку Помпеї, який знаходиться неподалік від Неаполя. Картина була на стіні коридору в приміщенні пекарні.

Схоже, що фреска зображує круглий хліб фокачча на срібному підносі, який служить підставкою для різних фруктів, зокрема граната і, можливо, фініка.

Однак “ананас” на тарілці, ймовірно, є чимось зовсім іншим, оскільки першим європейцем, який зустрів цей фрукт, був Христофор Колумб у Гваделупі в 1493 році.

Вважається, що натюрморт був натхненний грецьким ритуалом гостинності. Такі зображення були широко поширені в будинках стародавніх Помпей та сусіднього Геркуланума, які були знищені під час виверження вулкана Везувій у 79 році нашої ери.

Фото: Parco Archeologico di Pompei

Неаполь є батьківщиною маргарити – традиційної піци, яка складається з простої суміші помідорів, моцарелли, свіжого базиліка та оливкової олії першого віджиму.

Власник однієї з найстаріших піцерій Неаполя, Джіно Сорбільо, вважає, що на зображенні саме піца.

“У стародавніх Помпеях ми вже знали, що існували форми коржів, виготовлених із зерна, води, солі та, можливо, пива як розпушувача. Тоді вони, можливо, посипали її овочами або рибою дня… це була стародавня форма піци”, – сказав він.

Розкопки почалися в лютому цього року. Окрім фрески з підносом та піцою, також були виявлені зображення Апполона і Дафни.

 

 

Читайте також:

“Іван+Хейлі23”: турист видряпав напис на Колізеї і наразив себе на штраф в 15 тис. євро

У Римі відкрили для туристів площу, де вбили Гая Юлія Цезаря

У Лондоні під час будівництва виявили мавзолей давньоримської доби