У Полтавській області археологи знайшли незвичайне поховання XIV століття

В селі Глинське Полтавської області під час розкопок знайшли скелет жінки з ножем в руці.

Про це пише історико-культурний заповідник Більськ.

У червні експедиція ІКЗ “Більськ” під керівництвом кандидата історичних наук Юрія Пуголовка продовжила розкопки на ділянці поселення в урочищі Леваднюкова Гора.

Попри невелику площу досліджень було отримано виразні матеріали доби середньовіччя, що характеризують матеріальну культуру населення середньої течії річки Ворскла від Х до XIV ст.

Фото: ІКЗ “Більськ”

Значну кількість знахідок складають різноманітні вироби з глини. На особливу увагу заслуговують фрагменти візантійських амфор та столового посуду, виготовленого в майстернях міста Азак та в Криму.

Побутові речі представлені фрагментами залізних ножів, пряслицем, кресальним кременем. До речей, пов’язаних з військовою справою, належить масивне вістря стріли монгольського типу.

Фото: ІКЗ “Більськ”

На обставини припинення життя на цьому поселенні вказують ознаки військового погрому. Ці події, вірогідно, припадають на час правління Великого князя Литовського Вітовта та мають зв’язок із погромом Лівобережних земель після битви на Ворсклі 1399 року.

Дослідники вважають, що жінка, скелет якої виявили, скоріш за все до останнього захищала своє життя.

Фото: ІКЗ “Більськ”

Виявлені матеріали спростовують російські імперські міфи про повне знелюднення Південноруських земель після монгольської навали. Знахідки вказують на існування тут великих поселень, які мали тісні торгові та культурні контакти від Балтики до Північного Причорномор’я.

 

 

Читайте також:

У Мексиці після посухи з-під води повністю “винирнула” стародавня церква

“Майже блищить”: В Німеччині знайшли 3000-літній меч в напрочуд доброму стані

Біля Нікополя на дні Каховського водосховища знайшли рештки Січової церкви