У польському Лодзі винні корки використовують як теплоізоляційний матеріал

/ Технології /

Уперше його застосують у рамках проєкту ревіталізації для утеплення фасадів занедбаного історичного багатоквартирного житлового будинку з натурального каменю.

Таке рішення вирішила впровадити місцева влада, обґрунтовуючи це тим, що теплоізоляція корками з-під вина має більшу ефективність, ніж традиційні методи, пише White Mad.

“Під час термомодернізації будинку на вулиці Włókiennicza, 1 ми хочемо випробувати інноваційний метод теплоізоляції. До нас звернулася компанія, яка займається утепленням нерухомості за допомогою винних корків. Щоправда, кожен, хто про це говорить, уявляє типову пробку на стіні багатоквартирного будинку, проте це судження помилкове”, – каже Славомір Гранатовський, директор відділу ревіталізації UMŁ.

Занедбаний будинок, розташований на вулиці Włókienniczej, утеплюватимуть завдяки винним коркам. Фото: White Mad

Для використання цього методу утеплення винні корки мають пройти процес переробки. Утворений із них матеріал нагадує вапняний розчин і може використовуватися в будівлях, що перебувають під консерваційною охороною. Натомість використання того ж пінополістиролу в проєктах реставрації архітектурних пам’яток забороняється. 

Після того, як італійська компанія, що займатиметься утепленням, завершить роботи, якість такого типу ізоляції планує перевірити Лодзький технологічний університет. За умови доведення ефективності, ймовірно, технологія може поширюватись й на інші проєкти.

 

 

Читайте також

У Варшаві планують впровадити рекуперацію тепла із каналізаційних систем

У США розробили скло для фасадів, що не завдасть шкоди птахам

У США завдяки 3D-друку розробили технологію створення “зелених фасадів”