У Парижі збираються облаштовувати кишенькові парки, щоби знизити спеку

/ Ландшафт /

До 2026 року у місті пообіцяли посадити 170 тисяч дерев. 

Про ініціативу розповідає медіа The Mayor.

Сам термін pocket park, або vest pocket park на Заході, з’явився ще в середині 1960-х. Міста в Європі, США, Канаді почали ущільнюватися, вартість землі зростала, але навіть у найщільнішій забудові залишалися клаптики території, які були надто малі або незручні для будівництва нової будівлі. Ці ділянки використовувалися для стихійного паркування, звалища або взагалі ніяк не були задіяні. 

Іноді пустир виникав на місці старого зруйнованого будинку. І ось виключені з життя міста пустирі почали поступово облагороджувати, перетворювати на зелені острівці — за ініціативою влади чи самих мешканців. Сьогодні цей процес поширився у всьому світі.

Детальніше про кишенькові парки ми розповідали в нашому матеріалі

Кишенькові парки. Маленькі оази з великим потенціалом

Волонтери та екологічні активісти вважають, що кишенькові парки можуть стати порятунком для мегаполісів від наслідків кліматичних змін. Наприклад, некомерційна організація Boomforest впроваджує саме такі ідеї, заохочуючи активістів висаджувати невеликі зелені ділянки в Парижі і довкола нього з метою створення міні парків. Уперше впроваджувати стратегію розпочали у 2018 році, і відтоді робота й ентузіазм хоча повільно, але впевнено набирають обертів.

Відповідно до дослідження 2016 року, яке цитує Resilience.org, французька столиця мала менше 10% покриття деревами своїх вулицях, що було значно меншим показником від інших великих європейських міст.

Протягом XXI століття середня літня температура в Парижі, як очікується, підвищиться на 5,3°C, а кількість днів у році з температурою вище 30°C може зрости до сорока п’яти днів з нинішнього середнього значення в десять днів. 

Було доведено, що одне дерево має такий самий охолоджуючий ефект, як і десять кондиціонерів. Але рослини також є соціальними організмами, тому набагато краще, якщо їх садити не поодинці. Це також сприяє збагаченню біорізноманіття, оскільки приваблює живих істот.

Загалом мерія Парижа пообіцяла висадити 170 тисяч дерев у французькій столиці до 2026 року.

 

 

Читайте також

Найкращий публічний простір Європи. У Нідерландах ліквідували шосе, щоб відкрити канал

В історичній садибі Києва створять музей лісу

У парку Партизанської слави в Дарницькому районі Києва оновили мережу освітлення