У Панамі плавучий будинок за $1,5 мільйона пішов під воду одразу після спуску

Панамська технологічна компанія Ocean Builders створила футуристичну конструкцію SeaPod, яка мала стати першою житловою спорудою, що продукує відновлювальну енергію на воді.

Однак під час церемонії відкриття на очах глядачів, серед яких був і президент країни Лаурентіно Кортісо, SeaPod почав йти під воду, як тільки відчалив від пристані, пише ATI.

Архітектурний об’єкт створили за проєктом голландського архітектора Коена Олтуїса. Його запуск мав стати першим кроком до заселення Світового океану та перетворення його вод на “екологічний рай”. 

Технологія SeaPod передбачає повну автономність. Конструкцію на плаву утримують підводні труби, наповнені 48 м³ повітря. Частина SeaPod навмисне залишається зануреною, аби створити своєрідну морську екосистему.

Такий вигляд має SeaPod. Візуалізація: Коен Олтуїс

Площа житлового простору складає 77 м². У ньому є спальня, вітальня, кухня, санвузол, складські приміщення й навіть посадковий майданчик для дронів доставки.

Після розслідування щодо ситуації зі затопленням SeaPod компанія Ocean Builders заявила, що до нещасного випадку призвела несправність помпи у трюмі, внаслідок чого порушився баланс сталевих опор із повітрям. 

 

 

Читайте також

Учасники французького аукціону сприйняли вазу за артефакт й підняли її ціну у 4000 разів

Територію занедбаного заводу у Відні трансформують у “зелений” житловий масив

У Китаї з’явився футуристичний комплекс 200-метрових будівель, спроєктованих Foster + Partners