У Нью-Йорку влада дозволила робити компост із людських решток

/ Події /

Виконавчий орган штату ухвалив законопроєкт про використання людських решток як органічного добрива для ґрунтів. Нині його має підписати губернаторка Кеті Хочул.

Такий метод є екологічно безпечнішим та економнішим за кремацію. Досвід його застосування вже мають у Вашингтоні, Колорадо та Орегоні, пише Bloomberg Law.

Під час компостування тіла померлих будуть розкладатися у пришвидшеному режимі. Для цього використовуватимуть спеціальні контейнери з деревною тріскою, люцерною та соломою, у яких протягом кількох тижнів мікроби та кисень перетворюватимуть рештки в компост.

Вашингтонська компанія Recompose, діяльність якої спрямована на такий вид поховань, підрахувала, що компостування людини заощаджує метричну тонну вуглекислого газу порівняно з традиційними захороненнями або кремацією.

Пристрій, у якому зберігають людські рештки для подальшого компостування. Фото: Jason Redmond/AFP via Getty Images

Нині проти цього закону виступила католицька церква. Священники вважають, що до людського тіла повинно бути більш шанобливе ставлення. 

“Хоча не всі поділяють однакові переконання щодо шанобливого ставлення до людських решток, ми вважаємо, що є багато жителів Нью-Йорка, яким у кращому випадку буде незручно використовувати цей запропонований метод компостування. Він більше підходить для овочів і яєчної шкаралупи, ніж для людських тіл”, – йдеться у заяві католицького представництва. 

 

 

Читайте також

У США замість будівельних блоків з бетону будуть використовувати цеглу із мікроводоростей

В Україні спростили процедури у сфері містобудівної діяльності в умовах воєнного стану

Девелопери з Ірландії інвестують €200 млн для створення кампуса будівельних технологій в Україні