У Нью-Йорку перенесли виставку про московську школу мистецтва й архітектури через війну в Україні

/ Арт /

Йдеться про рішення приватного коледжу The Cooper Union, який і намагався провести подію.

Про те, що нью-йоркський навчальний заклад вирішив відкласти виставку про ВХУТЕМАС – московський виш мистецтва та архітектури, що працював в період між 20-30 рр. ХХ століття, – повідомляє медіа ArtNews.com.

“Оскільки ця виставка буде пережита в сучасних умовах, вона викликала занепокоєння та розпочала повчальний діалог. Ми вдячні нашим колегам українського походження, які допомагають нам працювати над цим питанням, коли ми прагнемо з точністю та чутливістю збалансувати наукове вивчення історії архітектури серед нинішніх звірств, які російський уряд чинить із народом України”, – йдеться у заяві Хейлі Ебер, виконавиці обов’язків декана школи, і Олександра Точіловського, голови виставкового комітету.

Утім, проти такого рішення The Cooper Union виступила низка художників та мистецтвознавців, які у відкритому листі заявили, що такі події нібито “жахлива перешкода для академічної свободи та освіти”. 

Напередодні професор Нью-Йоркського університету Педер Анкер заявив, що рішення The Cooper Union провести таку виставку є “формою російської м’якої сили”. Фахівець писав, що “незважаючи на те, що наукова робота, яка стоїть за проведенням виставки, є солідною, вона служить у нинішній культурній політиці як російська пропаганда. Оскільки війна вирує, чому The Cooper Union погодився підтримати це зараз публічно?”.

Виставка під назвою “ВХУТЕМАС: Лабораторія авангарду, 1920-1930” мала відкритися 25 січня, того ж дня, коли її переніс The Cooper Union. У межах події планували продемонструвати роботи студентів американського коледжу поряд із матеріалами, пов’язаними з московською школою, її викладачами та випускниками.

 

 

Читайте також

Вітражі корпусів КНУ імені Т. Шевченка. Втрачена пам’ятка

“Перемога має бути за Україною”. Адвокати щодо майбутнього справи про “скіфське золото” 

Яйої Кусама та Louis Vuitton створили фільтр, що покриває архітектурні пам’ятки барвистими крапками