У Німеччині облаштовують стіни з рослин, аби зменшити впливи міських шумів

/ Події /

Німецька компанія Naturawall започаткувала екологічний стартап, який допомагає покращити шумоізоляцію середовища за допомогою інсталяцій із квітів.

Девелопери пропонують встановлювати спеціальні конструкції під назвою Naturawall. Вони складаються зі оцинкованих сталевих листів, які заповнюють ґрунтом для вирощування місцевих рослин та навіть овочів. Показники звукоізоляції облаштованої таким чином стіни сягають 67 дБ, пише Designboom.

Екологічні шумові бар’єри Naturawall можуть стати чудовим аналогом звичайним бетонним конструкціям. Фото: Naturawall

За словами розробників, ця система займає на 80% менше місця, ніж звичайна шумоізоляційна стіна, та зменшує впливи міських шумів не гірше, ніж бетонна стіна товщиною 50 см.

Будівництво Naturawall не вимагає облаштування складних фундаментів, зазначають в компанії. Єдина вимога – наявність рівної поверхні. У вмонтованій системі швидко розростаються зелені насадження – вони забезпечують подвійне поглинання шуму, а також вітру та бруду. 

Такий вигляд мають конструкції Naturawall перед тим, як їх починають засаджувати рослинами. Фото: Naturawall

Завдяки захисному покриттю матеріал Naturawall є стійким до екстремальних погодних умов та атмосферних впливів, що забезпечує тривалий термін служби конструкції. 98,5% стінової системи виготовлено з натуральних матеріалів, які підлягають вторинній обробці. 

За допомогою Naturawall вже облаштовують ділянку дороги A480 у Франції. Фото: a480rondeau

Крім того, рослини, які висаджують у конструкції поетапно, зменшують вплив пилу, очищають повітря від навколишніх забрудників та стають новим середовищем існування для птахів, бджіл, метеликів, ящірок та інших тварин.

Нагадаємо, що у Відні набирає популярності озеленення фасадів, адже таке рішення допомагає уникати літньої спеки. До слова, облаштовані таким чином будівлі також мають звукоізоляційні властивості.

 

 

Читайте також

У Дарницькому районі Києва декоративний виноград вкрив фасад будинку

У Нідерландах створили артпавільйон на воді

 

В Ісландії побудують найбільший завод з обладнанням для уловлювання CO2