У Нідерландах створили артпавільйон на воді

У голландському місті Алмере на озері Верватер з'явився мистецький павільйон ніжно-рожевого кольору, спроєктований архітектурною студією Ossidiana.

Проєкт під назвою Three Floating Rooms / Art Pavilion M. у 2020 році здобув перемогу у конкурсі на розробку нового Музею лендарту та мультимедіа, пише Designboom. У рамках міжнародної садівничої виставки Floriade Expo 2022, що проходила в квітні, відбулось його відкриття для відвідувачів. 

Екстер’єр павільйону. Фото: Riccardo De Vecchi

Дизайн павільйону задумали як послідовність трьох дотичних одне до одного кіл – порту, сцени й обсерваторії. Найбільше коло (порт), створене з рожевого терраццо, слугує виставковим простором для мистецьких робіт, а також відкритою зоною для відпочинку. Крім того, конструкцію дійсно використовують як порт – сюди можуть причалювати як баржі, так і відвідувачі на човнах. 

Дах павільйону покрили спеціальною оболонкою для фільтрації дощової води. Фото: Riccardo De Vecchi

Всередині порту розташована сцена – відкритий майданчик для виступів, концертів і експозиції просто неба, а ззовні – обсерваторія. Цей циліндричний об’єм створили для закритих виставкових просторів. 

Сцена слугує відкритим простором для виступів. Фото: Riccardo De Vecchi

Фундамент обсерваторії також виконали з терраццо, аби не втратити цілісності архітектурної концепції. Споруда ж має легкий полікарбонатний фасад і блідо-блакитно-сіру завісу, яка огортає інтер’єр. Завдяки поєднанню цих матеріалів закритий виставковий простір отримує значну кількість природного світла.

Інтер’єр павільйону. Фото: Riccardo De Vecchi

Використання терраццо як будматеріалу апелює до природних особливостей регіону Флеволанд. Його виготовляли шляхом змішування садових матеріалів, місцевих мушель, керамзиту та деревного вугілля.

 

 

Читайте також

У Норвегії створили найдовший у світі міст, зведений лише завдяки 3D-моделям

MVRDV та OODA перетворять колишній нафтопереробний завод на екомісто

Американська архстудія викупила бруталістську будівлю культового архітектора, аби зробити її реновацію