У Музеї Митрополита Андрея Шептицького реставрують виявлену ікону

/ Арт /

Образ датують XVIII століттям.

Про це повідомляє культурна установа на офіційній сторінці у фейсбуці.

Надбрамну ікону святого Вінсента, покровителя сиріт, працівники музею виявили після того, як демонтували стіну і туалети, збудовані тут за радянських часів. 

“Зведену у радянські часи стіну, за якою були туалети, ми демонтували на початку червня цього року, отримавши всі необхідні дозволи від Управління охорони історичного середовища Львова та Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА. Адже комплекс колишнього монастиря отців-реформатів за адресою вул. Кривоноса, 1, де сьогодні є храм святого Климентія Шептицького та Музей Митрополита Шептицького, є пам’яткою архітектури”, – розповідають працівники музею. 

Реставраторка Ірина Гірна відновлює знайдені зображення. Фото: Музей Митрополита Андрея Шептицького

Ікона святого Вінсента, покровителя сиріт, знайдена на стіні споруди музею. Фото: Музей Митрополита Андрея Шептицького

Добудова з’явилася за часів радянщини, коли в будівлях колишнього монастиря були розташовані жіноча колонія та школа міліції. Образ намальований на тиньку технікою секкофрески (“сухої фрески”). Його кілька разів “підправляли” вапняною фарбою, утім, значної шкоди, за словами фахівців, не завдали. 

Відновлювати розписи взялась художниця-реставраторка Ірина Гірна. Вона виявила під іконою ще більш ранні зображення, що були створені, можливо, під час зведення монастиря отців-реформатів.

Фото: Музей Митрополита Андрея Шептицького

“Під цим образом ми відкрити дуже цікаву знахідку часів отців-реформатів, що були першими господарями цієї обителі. Ікона святого Вінсента – вже часів, коли цей монастир передали сиротинцю. Але під нею є ще одна ніша. Вона кольорована рожевим, а знизу маємо ще один гарний бароковий орнамент з вазою. Припускаю, що в цій давнішій ніші могла стояти якась скульптура, яка вже не збереглася”, – зазначає художниця-реставраторка, менеджерка експозиції музею Ірина Гірна.

Нині майстриня закріплює розписи та відкриває частину давнішого зображення. Директор та засновник музею о. Севастьян Дмитрух обіцяє зберегти та експонувати обидва виявлені малюнки. 

Саму ж реставрацію планують завершити до середини серпня.

 

 

Читайте також

На Львівщині завершують реставрацію пам‘ятки архітектури національного значення

“Ми вирішили стати сучасними”. У Полтаві знищили два сграфіто на фасаді автовокзалу 

Під Києвом з’явиться мистецька резиденція імені Марії Примаченко