У Мінкульті рекомендували прибрати ім’я Чайковського з назви Київської консерваторії

/ Події /

Експертна рада з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму наполегливо радить колективу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського розглянути питання щодо відмови від імені російського композитора у назві освітньої установи.

Про це повідомляють на сайті відомства.

“Абсурдно виглядає ситуація, коли дві консерваторії у світі – у Москві та Києві, носять ім’я Чайковського, а фрагмент його концерту є офіційно затвердженим гімном, який звучить під час виступу російської олімпійської команди під нейтральним прапором, фактично будучи символом нинішньої росії як держави”, – йдеться в заяві. 

Разом із тим ім’я Петра Чайковського може існувати в українському культурному і громадському просторі, оскільки “оскільки він не був імперським шовіністом, ворогом гуманізму чи загальнолюдських цінностей як таким”, наголошують у Мінкульті. 

Ім’я російського композитора з’явилося в назві консерваторії у 1940 році. Фото: Національна музична академія України імені П.І. Чайковського

“Він може бути вшанований там, де це доречно та історично виправдано в Україні, як і в будь-якій країні світу. Не більше і не менше, ніж Шопен та Міцкевич, Равель та Гюго, Вівальді та Данте”, – пояснюють представники експертної ради. 

Нагадаємо, що навколо питання щодо перейменування закладу напередодні розгорнулась публічна дискусія. На сайті електронних звернень зареєстрували петицію з закликом змінити назву, після чого вчена рада академії звернулася до Мінкульту з проханням залишити все як є, адже “Чайковський був за походженням українцем”.

 

 

Читайте також

Мінкульт запустив опитування щодо подальшої долі герба СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати”

У Переяславі знесли пам’ятник, який символізував “дружбу” України з росією

Петиція про демонтаж пам’ятника Катерині ІІ в Одесі отримала понад 50% необхідних голосів