У М17 відкрили нову скульптуру відомої української мисткині Жанни Кадирової

/ События /

14 вересня у Центрі сучасного мистецтва М17 відбулася презентація нової скульптури відомої української мисткині Жанни Кадирової.

Жанна Кадирова, одна з найвідоміших українських мисткинь світового рівня, кураторка мистецьких проєктів, традиційно працює з бетоном. Деякі об’єкти художниця створила спеціально для київських локацій, зокрема, лавки-графіки на алеї Малевича та скульптуру у вигляді бетонного променя світла на Пейзажній алеї.

“Історія “Фруктів” розпочалася понад 10 років тому, у 2010-му, коли спеціально для міста Перм я реалізувала роботу у вигляді величезного яблука. Але воно було не порізаним, як фрукти на майданчику М17, а надкушеним. Це була візуальна метафора того міського середовища — критика цілісності міста, від якого хтось постійно прагне й собі відкусити якийсь шматочок. У моїй новій скульптурі тематика міста і містогуртування теж присутня, але перед вами постають охайно відрізані часточки. Таким є моє сприйняття Києва. Я кажу: велике місто може мати цілісність, водночас зберігаючи певну диференціацію, коли кожен бере на себе відповідальність за свій сегмент”.

Жанна Кадирова, мисткиня
“Фрукти”. Жанна Кадирова
“Фрукти”. Жанна Кадирова
“Фрукти”. Жанна Кадирова
Подія відбулася за підтримки Adamovskiy Foundation, Advance Finance Alliance

“Відкриттям “Фруктів” Жанни Кадирової ми в М17 розпочинаємо новий мистецький сезон, і вже за тиждень представимо нашій аудиторії наступну виставку за кураторства Жанни разом із Майєю Колеснік — “На акваторії заводу купатися було заборонено”. Фрукти є символічними для нас, оскільки теперішній сезон ми хочемо присвятити, зокрема, взаємостосункам у ланцюзі людина-мистецтво-місто”, — Наталія Шпитковська, директорка М17.

“Скульптура у публічному просторі, котру всіляко заохочує Adamovskiy Foundation, зокрема й у межах M17 Sculpture Project, це не лише про потребу естетизації довколишнього середовища, але найперше про соціальний вплив, на який здатний цей вид мистецтва. Особливо, коли до справи стають такі досвідчені мисткині, як Жанна Кадирова”, — Андрій Адамовський, колекціонер, засновник фонду Adamovskiy Foundation

Жанна Кадирова – учасниця 55-ї, 56-ї та 58-ї Венеційської бієнале. Володарка премій PinchukArtCentre: спеціальної (2011) та головної (2013); премії Сергія Курьохіна в номінації “Мистецтво у громадському просторі” за роботу “Форма світла” (2012); премії імені Казимира Малевича (2012). Номінантка премії Women in Arts (2019) від ООН Жінки та Українського Інституту.