У Львові завершують реставрувати історичний будинок у стилі українського модерну

/ Архітектура /

 

18 листопада для публіки відкрили оновлений фасад будівлі, зведеної за проєктом видатного львівського архітектора Івана Левинського у 1905 році. Про це повідомляє ZAXID.NET.

 

Зокрема, за інформацією керівниці управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілії Онищенко, у найгіршому стані був карниз споруди – його довелось змінити та покрити бляхою. Також замінили частину майолікової плитки спеціально виготовленими копіями. Утім, реставраторам вдалось за допомогою зондажів виявити початковий колір фасаду будівлі (протягом десятиліть його змінювали кілька разів) та відновити оригінальну колористику.

Будинок колишнього страхового товариства «Дністер» до реставрації. Джерело фото: https://photo-lviv.in.ua/

Слід вказати, що раніше за кошти міського бюджету відновили дах будівлі та у співпраці з німецьким товариством GIZ відреставрувати металеві елементи – балкони, решітки, оздоблення даху. Повністю роботу над спорудою планують завершити у грудні – тоді відновлять портали, цоколі та фасади з боку вулиці Руської.

Будинок колишнього страхового товариства «Дністер» після реставрації. Джерело фото: https://zaxid.net/

Будинок колишнього страхового товариства «Дністер» відомий тим, що у ХХ столітті в ньому функціонував театр «Руської бесіди» та спортивне товариство «Сокіл». Також у його стінах виступав актор і режисер Лесь Курбас. Також варто згадати, що архітектор Іван Левинський ввів гуцульські мотиви у оздоблення архітектурного об’єму споруди.