У Львові завершили реставрацію верхніх фасадів історичного будинку товариства “Дністер”

Зі споруди першої української страхової компанії, розташованої в центрі міста, почали прибирати усі риштування.

Таким чином найближчим часом тут завершиться реставрація третьої, останньої, частини фасаду зі сторони вулиці Руської. Поки майстри ще працюватимуть над нижніми партіями, повідомляють у Львівській міській раді.

Роботи з відновлення зовнішнього вигляду історичної будівлі розпочали у 2020 році. У листопаді 2021 року тут повністю оновили фасади з вулиці Підвальної та з боку музею “Арсенал”.

Будівля на Руській, 20 після реставрації фасадів. Фото: Марта Байдака / Твоє Місто

Як зазначила начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, цей проєкт передбачав повне відтворення первісного вигляду споруди й був досить складним. 

“У поганому стані був карниз, значну частину якого замінили. Також труднощі полягали в тому, що будинок має багато кераміки, яка, в основному зверху, під карнизом, була пошкоджена. Довелось замінити її на копії. Майстрів з реставрації кераміки у нас немає, і ми знайшли фірму, яка виготовила копії таких плиток. Також реставратори віднайшли і повернули фасаду первісну колористику”, — зазначила посадовиця.

Разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, в історичній будівлі відреставрували всі металеві елементи будівлі, зокрема брами, решітки, балкони. Фото: Марта Байдака / Твоє Місто

Фінальним етапом реставрації буде відновлення нижніх партій. Фото: Марта Байдака / Твоє Місто

Також у будівлі відновили покрівлю. Загальна вартість реставраційних робіт склала 9,2 мільйона гривень.

Варто зазначити, що будинок колишнього українського страхового товариства “Дністер” звели за проєктом бюро львівського архітектора Івана Левинського у 1906 році. Його виконали у стилі гуцульської сецесії. Окрім, власне, страхової компанії і кооперативного банку, тут були розташовані культурні інституції. Наприклад, театр “Руська бесіда”, де дебютував як актор Лесь Курбас. Нині споруда виконує функції міської поліклініки та Центру розвитку туризму Львова.

 

 

Читайте також

У Києві планують реставрувати міст Патона

Фонд ALIPH профінансує реставрацію 130-річного вітражу з храму св. Іоана Золотоустого

Біля Львова відкриють хлібзавод на гроші інвестора зі сходу України