Таким чином найближчим часом тут завершиться реставрація третьої, останньої, частини фасаду зі сторони вулиці Руської. Поки майстри ще працюватимуть над нижніми партіями, повідомляють у Львівській міській раді.
Роботи з відновлення зовнішнього вигляду історичної будівлі розпочали у 2020 році. У листопаді 2021 року тут повністю оновили фасади з вулиці Підвальної та з боку музею “Арсенал”.
Як зазначила начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, цей проєкт передбачав повне відтворення первісного вигляду споруди й був досить складним.
“У поганому стані був карниз, значну частину якого замінили. Також труднощі полягали в тому, що будинок має багато кераміки, яка, в основному зверху, під карнизом, була пошкоджена. Довелось замінити її на копії. Майстрів з реставрації кераміки у нас немає, і ми знайшли фірму, яка виготовила копії таких плиток. Також реставратори віднайшли і повернули фасаду первісну колористику”, — зазначила посадовиця.

Разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, в історичній будівлі відреставрували всі металеві елементи будівлі, зокрема брами, решітки, балкони. Фото: Марта Байдака / Твоє Місто
Також у будівлі відновили покрівлю. Загальна вартість реставраційних робіт склала 9,2 мільйона гривень.
Варто зазначити, що будинок колишнього українського страхового товариства “Дністер” звели за проєктом бюро львівського архітектора Івана Левинського у 1906 році. Його виконали у стилі гуцульської сецесії. Окрім, власне, страхової компанії і кооперативного банку, тут були розташовані культурні інституції. Наприклад, театр “Руська бесіда”, де дебютував як актор Лесь Курбас. Нині споруда виконує функції міської поліклініки та Центру розвитку туризму Львова.
Читайте також
Фонд ALIPH профінансує реставрацію 130-річного вітражу з храму св. Іоана Золотоустого
Біля Львова відкриють хлібзавод на гроші інвестора зі сходу України