У Львові замість самобуду московського патріархату зведуть собор ПЦУ

На сесії Львівської міської ради депутати ухвалили рішення передати ПЦУ земельну ділянку на проспекті Червоної Калини, 89 для подальшого будівництва катедрального собору.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Міська рада Львова ухвалила передачу ділянки релігійній громаді Православної церкви України під будівництво катедрального собору.

“Довший час на цій території була дискусія між двома релігійними громадами – московського патріархату і Православної церкви України. Станом на сьогодні ми вийшли на рішення, які дають можливість нам остаточно завершити історію з російською пропагандою у Львові” – зазначив депутат Львівської міської ради Євген Бойко.

Окрім того, на сесії ухвалили дозвіл для РО “Релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української православної Церкви (ПЦУ) парафії Свято-Преображенського кафедрального собору у Сихівському районі міста Львова” створювати проєкт землеустрою цієї ділянки.

Зазначимо, що храм УПЦ МП на Сихові неодноразово намагалися демонтувати через сумнівну законність його зведення. Зокрема, активісти вимагали Держархбудінспекцію та Держгеокадастр перевірити документи, що узаконюють зведення храму.

Фото: УПЦ МП

Фото: УПЦ МП

Кілька разів у дерев’яному храмі виникала пожежі, які прихожани та настоятель церкви називали підпалом. Через приналежність храму до Московського патріархату невідомі обклеювали стіни церкви портретами Сталіна.

 

 

Читайт також:

Суд зобов’язав демонтувати храм-МАФ з території Національного музею історії України

Громаді Києва повернули архітектурну пам’ятку та земельну ділянку під нею на Печерську

Суд в Харкові зобов’язав забудовника знести незаконно зведену 10-поверхівку в елітному ЖК