У Львові забудовник засипав будівельним брухтом озеро

Водойма перебуває у комунальній власності та знаходиться поруч із ТРЦ “Спартак” на перехресті вулиць Замарстинівська – Варшавська. Наразі доступ до неї обмежений через будівництво житлового комплексу Avalon Flex.

За інформацією голови громадської організації “Зручне місто” Юрія Тер-Арутюняна, озера фактично вже немає, його обгородили парканом та засипали будівельним сміттям, – пише “Твоє Місто”. 

У компанії Avalon запевняли, що природну водойму збережуть. У 2019 році на візуалізації житлового комплексу Avalon Flex були вказані будинки з оглядовими терасами на озеро. Та поки на загальному плані його не видно.

 

Візуалізація проєкту Avalon Flex з озером. 2019 рік. Джерело: tvoemisto.tv

Візуалізація проєкту Avalon Flex без озера. 2021 рік. Джерело: сайт Avalon

Керівниця департаменту екології та управління природних ресурсів Львівської міської ради Олександра Сладкова також прокоментувала цю ситуацію. За її словами, забудовник приходив затверджувати проєкт громадського простору з озером. Згодом він заявив, що на території не можуть знайти воду. Посадовиця додає, що кожного разу, коли уточнює інформацію щодо проєкту, представники забудовника відповідають, що його доопрацьовують, а озеро збережуть.