У Львові “відреставрують” історичний корпус Українського католицького університету

У Львові в історичному корпусі УКУ планують реставрувати фасад будинку, з відновленням втрачених елементів ліпнини та автентичних елементів інтерʼєру.

Проєкт розробляє архітектурна компанія ambk.

“Реставрація корпусу УКУ – завдання з зірочкою для нашої команди. Воно вимагало від нас якісного та глибокого аналізу історичної будівлі, її характеру та підготовки програми реставрації”, – йдеться в описі проєкту.

Архітектори хочуть використати сучасні підходи адаптації історичного будинку до сучасних потреб УКУ та міста зі збереженням історичного контексту.

Візуалізація: abmk

До будівлі пропонується добудувати нові багатофункціональні простори, зокрема на території внутрішнього двору буде розміщена студентська їдальня, простір для навчання та дозвілля, конференц-зал і аудиторії.

Візуалізація: abmk

“Фасади прибудов запроєктували із світлопрозорих конструкцій, через які буде проглядатися історичний фасад будівлі. Скло, як нейтральний сучасний матеріал, буде підкреслювати монументальність історичних ризалітів”, – кажуть архітектори.

Візуалізація: abmk

В проєкті передбачається забезпечення доступності будівлі та прилеглої території для людей з обмеженими можливостями. Також облаштують вільну від автомобілів пішохідну, зелену зону вздовж північно-східного фасаду для відпочинку та рекреації студентів, працівників та відвідувачів УКУ.

Візуалізація: abmk

Завдяки світлопрозорим фасадам прибудови значно активніше візуально взаємодіятимуть з внутрішнім подвір’ям: життя і процеси в аудиторіях будуть відчитуватися з двору і навпаки.

 

 

Читайте також:

На Львівщині відновили реставрацію однієї з найстаріших деревʼяних церков Карпат

У Львові зведуть новий ЖК з офісами та озером для дощової води

Aranchii Architects перемогли в архітектурному конкурсі на найкращу концепцію ЖК та собору у Рівному