У Львові відреставрують деревʼяні споруди за давньою технікою

У Львові в Музеї народної архітектури та побуту імені Клементія Шептицького проводять реставрацію кількох експонатів за давньою технікою.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці музею.

Зокрема, тривають роботи із відновлення стодоли зі с. Бережонка, яка розташована у садибі з Вижницького р-ну Чернівецької області у етно-секторі Буковина.

“Стодола збудована ще на поч. XX ст. і поділена на три частини: середня – тік, на якому молотили збіжжя, з правого боку – засік, зліва – стайня. У фасадній і тильній стінах великі ворота для проїзду воза зі снопами. Дах стодоли був покритий соломою – некрученими сніпками, на рогах пошитий сніпками-«стріхачами» (зв’язаними при колоссі)”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Саме за такою давньою технікою майстри замінять дах будівлі, у якій також експонується молотарка – машина для обмолоту зернових, яка приводилася в дію кіньми або паровою машиною.

Ремонтні роботи проводять за кошти, вилучені із продажу квитків для відвідувачів скансену (етнографічного комплексу). Остаточну вартість робіт визначать після їх завершення.

 

 

Читайте також:

На Львівщині у власність держави повернули старовинний замок XVII століття

У Львівському університеті відреставрують скляну стелю за понад один мільйон гривень

На Львівщині відновили реставрацію однієї з найстаріших деревʼяних церков Карпат