У Львові реконструюють колишній будинок культури, щоб влаштувати у ньому урбан-кемп

Модерністська будівля слугуватиме культурно-соціальним осередком для львів'ян й притулком для переселенців, що втратили свої домівки.

Втілювати проєкт будуть Street Culture & Urban Reform разом із мережею молодіжних просторів ТВОРИ за підтримки Данської громадської організації вуличних культур GAME. Наразі відбулась презентація концепції перевтілення для громади, повідомили у Львівській міській раді.

Презентація концепції реконструкції історичної будівлі. Фото: Роман Кайман

У місцевій пам’ятці архітектури площею 5 575 м² планують створити коворкінги та івент-споти для проведення фестів, культурних заходів, майстер-класів, воркшопів та інших активностей. Молодіжний центр вуличних культур вміщуватиме скейт-парк, танцювальні класи, зони для скелелазіння, паркуру, футболу та стріт-баскетболу.

Окреме місце в будівлі відвели для облаштування житлових просторів. Вони будуть функціонувати у формі житлових модулів, що розраховані на 2, 3 або 4 осіб. Для дітей передбачили окремі ігрові простори.

Проєкт реконструкції першого поверху. Візуалізація: Львівська міськрада

Проєкт реконструкції другого поверху. Візуалізація: Львівська міськрада

“Зважаючи на виклики часу, першочергово ми будемо облаштовувати місце для проживання і соціальної інтеграції ста переселенців. Також сюди зможуть приходити львів’яни, адже це буде відкритий простір для проведення різноманітних активностей”, – розповів Олег Малець, керівник мережі молодіжних просторів ТВОРИ.

Сервіс та інфраструктура житлових просторів. Візуалізація: Львівська міськрада

Типи житлових просторів. Візуалізація: Львівська міськрада

Варто зазначити, що будинок культури відносять до пам’яток українського модернізму. До 2021 року він перебував у державній власності, нині ж належить до об’єктів власності Львова. 

Споруда з 2008 року стояла пусткою. Після передачі у власність міста у 2021 році її планували реконструювати зі збереженням історичних елементів, однак після початку повномасштабного вторгнення вирішили частково змінити концепцію.

 

 

Читайте також

Територію занедбаного заводу у Відні трансформують у “зелений” житловий масив

У Львові та Житомирі зведуть ТЕЦ на альтернативному паливі

У Вінниці реставрують садибу Львовича. Який вигляд вона матиме