У Львові пропонують передати українській релігійній громаді Свято-Георгіївський кафедральний собор

/ Україна /

Відповідну петицію зареєстрував Андрій Маринюк.

Автор ініціативи зауважує, що святиню, яка розташована на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера” у Львові, слід забрати в УПЦ й передати громаді міста.

“Попри всі заяви, УПЦ (нібито не МП) досі є частиною РПЦ, яка продовжує здійснювати свою діяльність в Україні. У 2022 році на територіях храмів, які належать УПЦ (нібито не МП) Служба безпеки України багаторазово проводила безпекові заходи, в ході яких вилучала антиукраїнську літературу та символіку. Священники УПЦ (нібито не МП) неодноразово були викриті в антиукраїнських закликах та підтримці росії”, – йдеться в поясненні. 

Крім того, Маринюк нагадує, що Львівська міська рада та Львівська обласна рада приймали звернення про заборону діяльності УПЦ на території міста й області.

“Свято-Георгіївський кафедральний собор є головним осередком УПЦ (нібито не МП, а фактично РПЦ в Україні) на території Львівщини. Зважаючи на вищенаведене, пропоную вилучити Свято-Георгіївський кафедральний собор з користування УПЦ (нібито не МП) те передати його у власність Львівської міської громади з можливістю подальшого використання саме українськими релігійними громадами”, – підсумовує автор. 

Свято-Георгіївський кафедральний собор було зведено у 1899 році фірмою Вінцента Равського за проєктом віденського архітектора Ґустава Захса.

Підтримати петицію можна тут

 

 

Читайте також

Земельна комісія підтримала петицію проти облаштування військового кладовіща на Лисій горі

У Києві просять допомоги у збереженні єдиного дитячого кінотеатру “Кадр”

Суд визнав садибу Дмитрієва комплексною пам’яткою архітектури