У Львові представили концепцію індустріального парку “Сигнівка”

Вже цього року на Сигнівці має з’явитись ще один індустріальний парк – муніципальний, на якому розташують підприємства легкої промисловості.

Як пише Zaxid.net, днями у Львові презентувати перші напрацювання щодо концепції парку.

Промзона «Сигнівка» розташована у північно-західному районі Львова, за 10 км від центру міста, й обмежена залізничною колією, вул. Данила Апостола, Конюшинною та кільцевою дорогою. Загальна площа цієї території охоплює 92 га.

Індустріальний парк Сигнівка. Візуалізація: ЛМР

Донедавна територія була майже вільною від забудови, лише подекуди були розташовані старі склади та виробничі будівлі. У 2018 році міська рада затвердила Програму перспективного розвитку промислових зон Львова – Сигнівки та Рясного-2 – площами 92 га та 37 га відповідно. Ця програма передбачала продаж вільних комунальних ділянок під виробництво та створення низки індустріальних парків.

Також програма передбачає мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок й дозволяє використовувати їх лише як землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони тощо.

Крім цього, міська рада розробила детальний план цієї території. Місто підвело до промзони інженерні мережі та відремонтувало вулиці Данила Апостола та Курмановича. У майбутньому зі сторони залізничної колії планують побудувати під’їзні гілки.

Територія під індустріальні парки

Після цього місто почало активно продавати землю на Сигнівці й станом на 2023 рік вільними для продажу залишилось 22 га землі, 15 га – зерезервували під муніципальний індустріальний парк, ще 19 га займає приватний індустріальний парк Sparrow Lviv. Решту місто продало на аукціоні приватним компаніям під виробництво.

Створення муніципального індустріального парку Львівська міськрада затвердила ще влітку 2022 року. Під нього зарезервували 15 га комунальної землі. Нині представили концепцію парку і планують її затвердити у квітні. Почати будівництво першої черги парку планують у 2024 році. За словами керівника управління інвестицій та проектів ЛМР Андрія Павліва, у муніципальному парку працюватимуть компанії ІТ-галузі, телекомунікацій, харчової промисловості, охорони здоров’я тощо.

«За концепцією, індустріальний парк орієнтуватиметься на малий та середній бізнес. Попередньо, сюди входитимуть машинобудівні компанії, а також підприємства галузі легкої промисловості та деревообробки», – додали у пресслужбі Львівської міськради.

Керуюча компанія має займатися пошуком інвесторів та будівництвом відповідної інфраструктури. Реалізувати цей проєкт планують упродовж 10 років у чотири етапи.

«Цей план дозволить місту на 10 років створити до півтора тисячі робочих місць і збільшити інвестиції на 1,5%», – додав він. Водночас концепцію ще мають затвердити депутати на сесії Львівської міськради.

 

Читайте також:

На території львівської промислової зони “Сигнівка” створять ще один індустріальний парк

Засновник UNIT.City хоче створити у Львові новий індустріальний парк

На Львівщині створять індустріальний парк на ділянці 20 гектарів