Нині міське управління архітектури, охорони історичного середовища та урбаністики спільно із власником будуть працювати над розробкою концепту, який дозволить повернути будівлі первозданний вигляд, повідомляють у Львівській міській раді.
За словами керуючої справами виконкому Наталії Алєксєєвої, реконструкцію кав’ярні проводили без дозвільних документів, проєкт на закриту терасу не узгоджували з міським управлінням.
«З невідомих причин власники після спорудження виокремили це у окремий об’єкт нерухомості, який отримав іншу адресу. Маємо зараз бачення, і власники також готові до пошуку варіантів зміни фасаду, що могло б повернути історичний вигляд», – сказала вона.
За даними YouControl, бенефіціарами ТОВ “Віденська кав’ярня” є одразу чотири особи: президент Івано-Франківської Торгово-промислової палати Андрій Левкович, президент Канадсько-української торгової палати Зенон Потічний, генконсул України у Кракові у 2015-2019 роках Олег Мандюк і киянка Оксана Шлапак.
Варто зазначити, що ця кав’ярня, розташована на проспекті Свободи, 2, є однією з найстаріших у місті. У вигляді кам’яниці її збудував купець Карл Гартман у 1828–1829 роках. Після того, як у закладу з’явився новий власник – промисловець Кароль Чуджак, його екстер’єр кардинально змінився. На замовлення підприємця у 1902-1903 роках художники Ю. Крупський та Ф. Зайховський декорували “Віденську” у сецесійному стилі.
У 1903 році до кав’ярні прибудували залізну конструкцію літнього павільйону, яка з роками перетворилася на муровану будівлю з терасою.
Джерело фото на головній: Nvp-triada.com
Читайте також
Храм на Львівщині прикрасили настінними розписами зі святими у вигляді реальних людей
У післявоєнній будівлі церкви в Роттердамі облаштовують житловий простір
НАБУ завершило розслідування незаконної приватизації Дачі Маразлі та Маєтку Фабрицького