У Львові повернуть автентичний вигляд віллі Дзядоня Дзелінського

/ Події /

З історичної споруди мають прибрати добудову, яку звели тут без необхідних дозволів та погоджень. 

Відповідне рішення погодили у виконкомі, повідомляють у Львівській міській раді. 

Нині у будівлі повинні демонтувати зведену напередодні веранду на другому поверсі із заскленою терасою. ОСББ зобов’язали протягом двох тижнів задекларувати варіанти повернення будівлі її первозданного вигляду. 

“З дворового фасаду на висоту трьох поверхів було добудовано скляну конструкцію – до 20 квадратних метрів. На цю конструкцію жодних дозвільних документів не видавали, її не вводили в експлуатацію. На неї просто отримали право власності, яке видала Чернівська сільська рада Мостиського району. Реєстратор ще й зареєстрував право власності на об’єднання співвласників. Юристам зрозуміло – це схема. Не юристам теж очевидно: якби було все гарно й законно – не треба було б їхати в Мостиський район”, – каже заступник міського голови з містобудування Любомир Гузач.

Вигляд споруди до та після незаконної прибудови. Фото: ЛМР

Крім того, у пам’ятці місцевого значення також очікують на заміну пластикові вікна. 

До слова, через спотворення архітектурного об’єкту міська адміністративна комісія при виконкомі ЛМР у 2021 році оштрафувала ОСББ на 170 тисяч гривень. За цей час штраф не було сплачено. 

Віллу Дзядоня Дзелінського на вулиці Котляревського, 47 звели у 1903-1906 роках за проєктом Альфреда Захаревича. Реалізувала задум тоді фірма Івана Левинського. У автентичному вигляді споруда мала дерев’яну сходову клітку з неоготичними елементами, сецесійними світильниками та кесонованою стелею.

 

На головній – фото Наталії Алєксєєвої з фейсбуку/ Твоє Місто.

 

 

Читайте також

Роботи низки світових архітекторів і дизайнерів виставили на аукціон, аби допомогти Україні

З назви Одеського обласного драмтеатру приберуть слово “російський”

Як волонтери із “Добробату” відновлюють Київщину – репортаж The Village