У Львові через напад росії на Україну хочуть перейменувати понад 30 вулиць

/ Події /

Замінити пропонують топоніми, що названі на честь російських діячів.

У Львові хочуть перейменувати понад 30 вулиць, що носять імена російських і радянських діячів. Нові назви пропонують пов’язати з видатними постатями української історії та культури, пише Zaxid.net.

Насамперед мова йде про вулиці, які названі на честь російських діячів, що ніколи не були пов’язані зі Львовом, носіїв комуністичних ідей і місцевостей сучасної РФ.

Таку ініціативу вирішили запровадити історик, завідувач сектора наукової бібліотеки Львівського національного університету Ігор Петрій, політолог, керівник проектів громадянської мережі “Опора” Тарас Радь, літературознавець і старший викладач кафедри філології УКУ Данило Ільницький та керівник Львівського національного музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Вони вважають, що перейменування вулиць зараз як ніколи актуальне, адже “топоніміка міста і його культурний простір загалом вимагають системної і повної дерусифікації та деколонізації”. 

Нагадаємо, що напередодні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має на меті деколонізувати топонімію та впорядкувати використання географічних назв на всій території України.

 

Фото на головній: Belsat/Евгений Отцецкий.

 

 

 

Читайте також

Netflix нишком частково повернувся до росії

46 країн відмовились брати участь у 45-й сесії ЮНЕСКО, яку очолює росія

Укравтодор вже відновлює трасу Київ – Чоп, що зазнала руйнувань від російських авіаударів