У львівському селі відбудують дерев’яну церкву ХVІІІ ст., яка згоріла вщент 16 років тому

/ Архітектура /

Мова йде про церкву святого Михаїла у селі Підгірці.

12 липня у Львівській ОВА підписали багатосторонній Меморандум про співпрацю щодо відбудови історичної пам’ятки та створення на її базі Музею давніх ікон. Про це повідомляє місцевий Департамент архітектури та містобудування.

Відповідно до рішення, разом із церквою відновлять також дерев’яну дзвіницю початку ХІХ ст. та кам’яні брами початку ХХ ст. Окрім того, приведуть до ладу територію навколо пам’ятки. Експонати та збережені елементи згорілої церкви в Музей давніх ікон, що облаштують у приміщенні, передасть громадська організація “Підгірці-Шолом”.

Підписанти Меморандуму про співпрацю щодо відбудови історичної пам’ятки та створення на її базі Музею давніх ікон. Фото: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

Разом із церквою святого Михаїла відновлять також дерев’яну дзвіницю початку ХІХ ст. та кам’яні брами початку ХХ ст. Фото: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

“Церква святого Михаїла в Підгірцях згоріла ще у 2006 році. І це стало великою втратою для української культурної спадщини – ми не лише втратили унікальну пам’ятку національно значення – змінилося сприйняття всього Підгорецького архітектурного ансамблю. Саме тому сьогоднішнє підписання меморандуму стане тим поштовхом, який допоможе відбудувати цю пам’ятку культури”, – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Балансоутримувачем церкви стане Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Пам’ятка архітектури національного значення згоріла у 2006 році за невстановлених обставин. Джерело фото: Pslava.info

Бажання відбудувати споруду вже висловили “Львівська Політехніка”, Львівська національна галерея мистецтв, громадська організація “Підгірці-Шолом” і громада села Підгірці.

До слова, церква святого Михаїла, яка була пам’яткою архітектури національного значення, згоріла у 2006 році за нез’ясованих обставин – на її місці лишився тільки фундамент. Точна дата зведення споруди невідома.

 

 

Читайте також

Меценат готовий профінансувати розробку проєкту відбудови музею Сковороди на Харківщині

У Глухові люди збирають на реставрацію історичного будинку завдяки сортуванню сміття

“Ця будівля й горіла, й стояла пусткою”. Історія одного з найстаріших храмів Львова